Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
19/04/2019 - 21:10

Nowy Sącz: kiedy otwarcie mostu heleńskiego? Odliczamy dni! ZDJĘCIA

Pogoda, na szczęście, nie spłatała wykonawcy mostu heleńskiego figla. Kierownik robót mostowych zapowiadał kilka dni temu, że jeśli pogoda będzie sprzyjająca to drogowcy zaczną kłaść na płycie przeprawy ostatnią warstwę asfaltu - ścieralną.

Tak też się stało. Dzisiaj postęp prac na moście oglądali m.in. prezydent Ludomir Handzel  i jego zastępca Artur Bochenek. Otwarcie nowej przeprawy, jak zapewniają władze miasta nastąpi w połowie maja.

Czytaj także: Nowy Sącz: czy most heleński będzie miał nowe imię? Można zgłaszać propozycje

- Na części inwestycji, po stronie heleńskiej, nawierzchnia ścieralna będzie wykonywana po przerwie świątecznej - mówi Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Zaplanowana jest tam nawierzchnia z dodatkiem gumy w celu spełnienia warunków środowiskowych, czyli obniżenia głośności tej nawierzchni. W tygodniu po świętach, jeżeli oczywiście pogoda pozwoli, będą realizowane roboty związane z wykańczaniem nawierzchni na chodnikach i ścieżkach rowerowych. 

Na moście były też już robione próby nowego oświetlenia.

Pod nową przeprawą i w korycie rzeki Dunajec są jeszcze prowadzone roboty porządkowe. Wkrótce stanie też oznakowanie pionowe. Półtora tygodnia po położeniu ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu pojawi się także oznakowanie poziome.

[email protected], fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: kiedy otwarcie mostu heleńskiego? Sądeczanie odliczajcie dni [ZDJĘCIA

Sądeczanie odliczajcie dni!
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"