Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
03/01/2018 - 14:40

Nowy Sącz: Karolek i Zuzia pierwszymi „noworoczkami” A.D. 2018

Karol Waligóra z Ptaszkowej i Zuzanna Weron z Gorlic byli pierwszymi dziećmi AD 2018, które przyszły na świat w nowosądeckich szpitalach. Noworodki urodziły się minutę po północy. Od naszej redakacji otrzymują roczną prenumeratę miesięcznika "Sądeczanin".

Mały Karolek Józef urodził się w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Rodzicami chłopca są Marta i Krzysztof Waligórowie. Jest to ich trzecia pociecha.

Karolek (3,140 kg, 55 cm) przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Powrotu małego braciszka i pani Marty nie może doczekać się cała rodzina, szczególnie 14-letnia siostra Karolka i jego nieco straszy - niespełna dwuletni braciszek.

W czasie, gdy lekarze i położne powitały małego mieszkańca podgrybowskiej miejscowości inna załoga medyków witała na świecie małą Zuzannę, Emilię, córkę państwa Weronów z Gorlic. Dziewczynkę w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu powiła Sara Weron.

Zuzanna (3,75 kg, 57 cm) urodziła się siłami natury. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Jest pierwszym dzieckiem państwa Weronów. Dzisiaj szczęśliwi rodzice zabrali córeczkę do domu. Rodzicom pierwszych „noworoczków” gratulujemy.

Iga Michalec, Fot. Arch. Marty Waligóry

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu