Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
przewiń w dół
Data Publikacji: 
03/01/2018 - 14:40

Nowy Sącz: Karolek i Zuzia pierwszymi „noworoczkami” A.D. 2018

Karol Waligóra z Ptaszkowej i Zuzanna Weron z Gorlic byli pierwszymi dziećmi AD 2018, które przyszły na świat w nowosądeckich szpitalach. Noworodki urodziły się minutę po północy. Od naszej redakacji otrzymują roczną prenumeratę miesięcznika "Sądeczanin".

Mały Karolek Józef urodził się w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Rodzicami chłopca są Marta i Krzysztof Waligórowie. Jest to ich trzecia pociecha.

Karolek (3,140 kg, 55 cm) przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Powrotu małego braciszka i pani Marty nie może doczekać się cała rodzina, szczególnie 14-letnia siostra Karolka i jego nieco straszy - niespełna dwuletni braciszek.

W czasie, gdy lekarze i położne powitały małego mieszkańca podgrybowskiej miejscowości inna załoga medyków witała na świecie małą Zuzannę, Emilię, córkę państwa Weronów z Gorlic. Dziewczynkę w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu powiła Sara Weron.

Zuzanna (3,75 kg, 57 cm) urodziła się siłami natury. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Jest pierwszym dzieckiem państwa Weronów. Dzisiaj szczęśliwi rodzice zabrali córeczkę do domu. Rodzicom pierwszych „noworoczków” gratulujemy.

Iga Michalec, Fot. Arch. Marty Waligóry
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018