Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
06/08/2019 - 11:05

Nowy Sącz: już nie trzeba sprintera, żeby bezpiecznie tu przejść!

Aleje Piłsudskiego to nie należą do najbezpieczniejszych arterii Nowego Sącza. Ani dla pieszych, ani dla ludzi. Dyskusja na temat rozwiązania problemów ze skrzyżowaniem z ulicą I Brygady trwa w najlepsze, ale dla pieszych mamy doskonałe wiadomości.

Po obu stronach Alei Piłsudskiego na wysokości osiedla Wojska Polskiego są przystanki autobusowe. Od dłuższego czasu jedynym sygnałem ostrzegawczym dla kierowców, że mogą się w tym miejscu na jezdni pojawić piesi były smętne resztki oznakowania przystanku autobusowego. Inna rzecz, że tędy poruszali się nie tylko pasażerowie MPK, ale i ci sądeczanie – szczególnie ci młodsi: dzieci i młodzież, którzy szukają latem wypoczynku nad Kamienicą.

Zobacz też: Ścieżka pieszo - rowerowa nad Kamienicą w Nowym Sączu otwarta! [FILM, ZDJĘCIA]

Teraz miejsce to wygląda zupełnie inaczej. Przy okazji tworzenia tras rowerowych, a dokładniej pętli pieszo rowerowej wzdłuż obu brzegów Kamienicy na nowo oznakowano przystanek, wyrysowano wyraźne pasy na jezdni a na wysepce oddzielającej przeciwne kierunki ruchu utwardzono jezdnię płytami chodnikowymi. Pojawiły się też dodatkowe znaki drogowe informujące o przejściu.

Mieszkańcy osiedla śmieją się, że niby rzecz normalna i oczywista a cieszy. Sami rowerzyści, z którymi dyskutowaliśmy o rzucającej się w oczy zmianie uważają, że z racji tego, jakie jest natężenie ruchu samochodowego na Piłsudskiego i jak entuzjastycznie sądeczanie zareagowali na projekt rekreacyjny realizowany nad Kamienicą docelowo zamiast zwykłych znaków informujących o przejściu, powinny się pojawić takie, jakie zainstalowano na Alejach Batorego a o których pisaliśmy w publikacji Sądeczanie przecierają oczy ze zdumienia. Takiego oznakowania jeszcze nie było Co Wy na to?

ES [email protected] Fot.: ES

Nowy Sącz: już nie trzeba sprintera, żeby bezpiecznie tu przejść!
Aleje Piłsudskiego to nie należą do najbezpieczniejszych arterii Nowego Sącza. Ani dla pieszych, ani dla ludzi. Dyskusja na temat rozwiązania problemów ze skrzyżowaniem z ulicą I Brygady trwa w najlepsze, ale dla pieszych mamy doskonałe wiadomości. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu