Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
09/10/2018 - 10:05

Nowy Sącz: to jest miejskie, a też leży odłogiem. O Starej Sandecji słów kilka

Stara Sandecja w Nowym Sączu. Jak wygląda? Leży odłogiem. A to teren miejski, w którego zagospodarowanie i utrzymanie Urząd Miasta mógłby inwestować bez ograniczeń.

Mur oporowy dzielący plac od terenu szkoły jest wyjątkowo zniszczony. Tu rzeczywiście zaniedbanie może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Na marginesie już tylko wspominamy o samochodach zaparkowanych wzdłuż szkolnej ściany. Ubytki w murze doczekały się nawet ciekawej oprawy, co widać na załączonych zdjęciach. 

Idźmy parę kroków dalej w stronę Alei. Wszędzie chaszcze z pokrzyw. Wykoszony jest jedynie teren w głąb placu.

W miejsce to z aparatem zaprosiła nas Czytelniczka, która czytała nasze publikacje 

Nowy Sącz: ten mur się po prostu wali a z nim historia naszego miasta... 

Nowy Sącz: to już są kpiny. Prywata, na którą od lat nie ma bata…

- Tu macie państwo teren miejski i to taki, nad którym żaden konserwator zabytków ręki nie trzyma – komentowała w rozmowie telefonicznej. 

O zagospodarowaniu Starej Sandecji, która teraz jedynie incydentalnie służy do organizacji jakiś miejskich przedsięwzięć lub jako plac pod wesołe miasteczko czy cyrk, mówi się już od lat. W 2003 była nawet gotowa koncepcja wyłoniona w konkursie zorganizowanym przez miasto. Poniżej przedstawiamy Wam projekt M. Łucki.

Kilkanaście lat później, w 2017 roku w ramach Budżetu obywatelskiego głoszono projekt zakładający tu budowę placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Jednak inwestycja, której wartość szacowano na 400 tysięcy przepadła w głosowaniu.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES

Nowy Sącz: to jest miejskie, a też leży odłogiem. Starej Sandecji słów kilka
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu