Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
09/12/2019 - 18:40

Nowy Sącz: jedna spółka zlikwidowana, kolejna ma się pojawić

Władze miasta chcą utworzyć, być może jeszcze w tym roku spółkę celową, która będzie czuwała nad budową nowego stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. Ten temat wałkuje się od dawna. Ale to jeszcze nie wszystko…

Spółka ta ma czuwać też nad budową nowego parkingu oraz nowej siedziby ratusza. Niektórzy mieszkańcy pytają, po co władze miasta chcą powoływać do życia kolejną spółkę?

I przypominają, że niedawno została zlikwidowana funkcjonującą od kilku lat spółka Sądecka Infrastruktura Miejska.

O cel tworzenia spółki celowej zapytaliśmy wiceprezydenta miasta Artura Bochenka? Ten powiedział portalowi Sądeczanin.info, że będzie mówić o tym szczegółowo na konferencji prasowej, która zostanie zwołana w najbliższych dniach.

Czytaj takżeNowy Sącz: jest pomysł na budowę nowego ratusza. Ma stanąć przy Kilińskiego

- Przede wszystkim będzie to spółka bardzo ograniczona kadrowo z prezesem, albo pełnomocnikiem, który będzie nią kierował – mówi wiceprezydent Bochenek. – Instytucje finansujące, a rozmawialiśmy już z kilkoma, są zadania, że spółka ta zostanie powołana tylko po to, aby zostało zrealizowane to, co ma być sfinansowane przez wspomniane instytucje.

Kiedy spółka zacznie funkcjonować? Być może jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

- Później (po wybudowaniu obiektów – przyp. red.), załóżmy przez 15 lat będzie administrowała tymi obiektami. W zamian za powierzenie jej tego zadania miasto będzie co roku wypłacało jej określoną kwotę. I to z niej będzie spłacany kredyt zaciągnięty przez spółkę – dodaje wiceprezydent.

Wykonawca tak dużego zadania ma być wyłoniony w przetargu.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)