Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
24/11/2021 - 19:55

Nowy Sącz: jarmark bożonarodzeniowy wróci na płytę rynku

Sądeccy radni zgodzili się przeznaczyć z tegorocznego budżetu 50 tysięcy złotych na wydarzenia, które będą promowały Nowy Sącz. Część tych środków ma pójść na organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego, cieszącego się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem sądeczan, ale także na wykonanie kalendarzy na 2022 rok.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Rady Miasta w tegorocznym budżecie nie było ani jednej złotówki na promocję miasta. By przeznaczyć jakiekolwiek pieniądze na działania, z tym związane, za każdym razem musi być zgoda radnych.

Podczas wczorajszej sesji radni powiedzieli tak na wydatkowanie 50 tysięcy złotych między innymi na organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz na wydanie kalendarzy na 2022 rok.

Jarmark Bożonarodzeniowy, odbywający się na płycie sądeckiego rynku cieszył się zawsze ogromnym zainteresowaniem sądeczan. Ostatni raz wpisał się w świąteczny pejzaż miasta w 2019 roku. W 2020 roku, z uwagi na obostrzenia epidemiczne, związane z pandemią nie odbył się.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy wróci znowu na sądecki rynek. Część straganów już stoi na płycie rynku.

Znowu na rynku można będzie kupić najprzeróżniejsze świąteczne ozdoby. Ręcznie zdobione bańki, aniołki, gwiazdki, stroiki. No i świąteczne przysmaki. A nade wszystko można będzie poczuć tę wyjątkową świąteczną atmosferę.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM. – zdjęcie z 2019 roku.Dziękujemy za przesłanie błędu