Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
17/01/2020 - 10:50

Nowy Sącz: Janusz Michalik kończy pracę w Miejskim Ośrodku Kultury

Janusz Michalik, kierownik artystyczny Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, kojarzony z tą instytucją niemal „od zawsze” rozpoczyna nowy etap zawodowego życia. W MOK będzie pracował tylko do końca stycznia.

Janusz Michalik potwierdził Sądeczaninowi.info, że faktycznie, już wkrótce zamknie jeden etap życia zawodowego i rozpocznie nowy.

- Tak otrzymałem nową, ciekawą propozycję pracy – mówi Janusz Michalik. – Po zastanowieniu złożyłem prośbę o rozwiązanie ze mną umowy o pracę w MOK za porozumieniem stron. Została ona przyjęta.

Kierownik artystyczny będzie pracował w Miejskim Ośrodku Kultury do końca stycznia. Z tą instytucją był kojarzony przez ponad 38 lat. Teraz otwiera się przed nim nowy etap życia zawodowego.

Gdzie teraz będzie pracował? Tego nie chciał zdradzić.

- Nic więcej nie powiem i proszę to uszanować – stwierdził.

Taką osobę „na pokładzie” chciałaby mieć zapewne niejedna instytucja zajmująca się szeroko rozumianą kulturą.

Janusz Michalik jest rodowitym sądeczaninem, aktorem i reżyserem, współzałożycielem Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego, animatorem kultury. Był m.in. współtwórcą Jesiennego Festiwali Teatralnego, współzałożycielem i i kierownikiem Teatru NSA. Jest poetą i konferansjerem. Autor książek: „Trzy razy twarz” (1986), „Wieczór z Giocondą” (1993), „Kastor i Polluks” (2012), „Mythos” (2013), „Rymowanki dla małych i trochę większych” (2015). Jest świetnym pedagogiem. Wychował wielu młodych aktorów, którzy zrobili karierę.

[email protected], źródło: Nowa Encyklopedia Sądecka, J. Leśniak, fot. IM.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu