Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
20/07/2019 - 23:30

Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz już dawno nie przeżywał takiego boomu inwestycyjnego. Roboty budowlane prowadzone są w różnych punktach miasta.

Niedawno zakończyła się potężna inwestycja - budowa nowego mostu heleńskiego. Teraz sądecki rynek zaczyna przypominać wielki plac budowy. Remontowana jest nawierzchnia ulic na starówce. Nareszcie remontu, po wielu latach mówienia doczekała się ulica WSTYD-u - ulica Wąska.

W mieście realizowane są obecnie różne inwestycje, ale dominują przede wszystkim drogowe. Zarówno w ścisłym centrum miasta, jak i nieco dalej od starówki.

Kilka tygodni temu zakończył się remont kładki nad ulicą Nawojowską oraz kładki wiszącej nad rzeką Kamienicą. W tym roku zostanie oddana do użytku licząca pięć kilometrów ścieżka pieszo - rowerowa wzdłuż Kamienicy i al. Piłsudskiego.  

W innym punkcie miasta jest teraz prowadzona kolejna duża przebudowa. Z pejzażu miasta znika powoli  "wąskie gardło", czyli stary  przejazd na ulicy Zielonej.

Także teren sądeckiego szpitala jest wielkim placem budowy. Nowe skrzydło Centrum Onkologii już stoi. Budynek przyciąga wzrok. Można powiedzieć zaprasza do środka. Ale jeszcze wewnątrz są prowadzone prace. Tuż obok "wyrósł" nowy pawilon ginekologiczno-położniczy. Jeszcze nie jest skończony.

Z pejzażu miasta zniknął w tym tygodniu stary amfiteatr w Parku Strzeleckim. Na tym miejscu  będzie budowana nowa parkowa infrastruktura w ramach rewitalizacji tego miejsca.

[email protected], fot. IM., UM w Nowym Sączu

Czy to boom inwestycyjny w Nowym Sączu?
Nowy Sącz już dawno nie przeżywał takiego boomu inwestycyjnego. Roboty budowlane prowadzone są w różnych punktach miasta.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu