Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/10/2020 - 12:35

Nowy Sącz: jak dojechać do cmentarzy, gdzie zaparkować?

Od dzisiaj aż do 2 listopada przy sądeckich cmentarzach obowiązuję zmiana organizacji ruchu. Kierowcy przejeżdżający w rejonach nekropolii powinni zwracać uwagę na ustawione tam tablice informacyjne i znaki. Warto też sprawdzić zmodyfikowany rozkład jazdy miejskich autobusów.

W tym roku, mimo specyficznej sytuacji  koronawirusowej, mimo apeli aby odwiedziny na cmentarzach związane z 1 listopada i Dniem Zadusznym  rozłożyć w dłuższym okresie czasu, to jednak część mieszkańców wybierze się w najbliższych dniach na cmentarze, by zapalić świecę na grobach swoich bliskich.

Jak co roku przy sądeckich cmentarzach od dzisiaj aż do 2 listopada obowiązuje zmiana organizacji ruchu.

Gdzie można zaparkować w Nowym Sączu przy cmentarzach

ORGANIZACJA RUCHU W REJONACH CMENTARZY NA TERENIE MIASTA NOWEGO SĄCZA W OKRESIE ŚWIĘTA ZMARŁYCH

Cmentarz w dzielnicy „Gołąbkowice”.

Na ulicy Lwowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona jest do 30 km/h, zamontowane są znaki „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza.

Parkowanie jest dozwolone po jednej stronie ul. Lwowskiej (po stronie cmentarza) jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również parking GH Gołąbkowice.

Cmentarz komunalny „Rejtana”.

Ulice Rejtana i Husarska objęte są zakazem zatrzymywania, prędkość jest ograniczona do 30 km/h,  zamontowane są znaki „wzmożony ruch pieszych”. 

Możliwość parkowania pojazdów na wyznaczonym parkingu przyulicznym wzdłuż ul. Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ul. Śniadeckich, Pierackiego oraz na parkingu przy ul. Pierackiego. Ponadto udostępnione będą parkingi w Zespole Szkół Samochodowych oraz CH Europa II Plaza.

Cmentarz w dzielnicy „Zawada”.

Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona jest do 30 km/h, zamontowane są znaki „wzmożony ruch pieszych”.

Zabronione jest zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, oraz na odcinku od ul. Krętej do ul. Bora Komorowskiego. Na ul. M. Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Nawojowskiej do ul. B.Prusa).

Parkowanie jest dozwolone po jednej stronie ul. Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie Kościoła i cmentarza.

Cmentarz w dzielnicy „Biegonice”.

Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona jest do 30 km/h, zamontowane są znaki „wzmożony ruch pieszych”.

Zabronione jest zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ul. Biegonickiej w kierunku Centrum.

Parkowanie pojazdów jest możliwe na ul. Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach okalających cmentarz.

Cmentarz w dzielnicy „Helena”.

Na ulicy Św. Heleny w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona jest do 30 km/h, zamontowane są znaki „wzmożony ruch pieszych”.

Na ul. Starowiejskiej zabronione jest zatrzymywanie pojazdów po jednej stronie, zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał również po jednej stronie ul. Św. Heleny.

Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ul. Starowiejskiej od strony cmentarza jak również na ul. Św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

MPK

Dodatkowa linia autobusowa.

1 Listopada (niedziela, Wszystkich Świętych) zostanie uruchomiona linia „0”, która połączy sądeckie cmentarze.

Stramki – Batalionów Chłopskich: pierwszy kurs o godzinie 7:55, ostatni o 18:55. Autobusy będą odjeżdżać co godzinę.

Batalionów Chłopskich – Stramki: pierwszy kurs o godzinie 8:25, ostatni o 19:25. Autobusy będą odjeżdżać co godzinę.

Szczegółowy rozkład jazdy znajdą państwo na przystankach i na stronie internetowej sądeckiego MPK. www.mpk.nowysacz.pl

MZD – zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy.

Pierwszego listopada, w obrębie cmentarzy zlokalizowanych w Nowym Sączu, dla zachowania bezpieczeństwa i płynności ruchu, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

Na ulicach zlokalizowanych przy cmentarzach, tj. ul. Nawojowska, Husarska, Rejtana, Lwowska, Węgierska, Św. Heleny wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h  wraz ze znakami ostrzegawczymi o wzmożonym ruchu pieszym.

Oprócz tego w ciągu ul. Marii Dąbrowskiej w osiedlu Zawada, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy prowadzony od ul. Nawojowskiej do ul. B. Prusa.

Opr. i.michalec@sadeczanin.info, fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu