Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
09/01/2020 - 11:40

Nowy Sącz i nowe rondo: rewolucja drogowa tak, ale bez paraliżu komunikacyjnego

Na ulicy Kunegundy w Nowym Sączu znów uwijają się robotnicy. To preludium do budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej, Kunegundy i Grodzkiej. Jak podkreśla dyrektor MZD wszystkim, którzy zaangażowani są w to przedsięwzięcie zależy na tym, by kierowcy jak najmniej odczuli skutki tej drogowej rewolucji.

Nowy Sącz i nowe rondo: rewolucja drogowa tak, ale bez paraliżu komunikacyjnego

Już kilka tygodni temu zerwano część nawierzchni ulicy Kunegundy. Potem robotnicy na chwilę zniknęli z placu budowy co nie uszło uwadze sądeczan bacznie śledzących postępy przy budowie wspomnianego już ronda. Jak sytuacja wygląda na dziś? O przedstawienie krótkiego raportu poprosiliśmy Adama Konickiego, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. I jak od niego usłyszeliśmy obecnie trwają cały czas prace przy przekładaniu sieci obsługiwanej przez Sądeckie Wodociągi.

Zobacz też: Największa śliska pułapka w mieście! Niech Was nie zmyli czarna nawierzchnia!

Nowy Sącz i nowe rondo: rewolucja drogowa tak, ale bez paraliżu komunikacyjnego

Część prac sądecka spółka wykonała własnymi siłami, ale już do przekładki sieci na docinku Kunegundy od ulicy Szujskiego do ulicy Grodzkiej wraz z ulicą Grodzką wyłoniono w przetargu zewnętrzną firmę. Prace mają potrwać do końca lutego.

Takie są przynajmniej założenia, ale wszyscy zaangażowani w tę inwestycję nie ukrywają, że kluczowa rolę pełnić tu będzie pogoda a nie wykonawcy. Jeśli spadnie dużo śniegu i będą duże mrozy – prace trzeba będzie ograniczyć.

Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli przekładki sieci będą się opóźniać, to z zasadniczymi pracami drogowymi będzie można wkroczyć już w chwili gdy wodociągowcy przeniosą się już na ulicę Grodzką. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco a scenariusz modyfikowany tak, by nie tylko dotrzymać przypadającego na 30 czerwca tego roku terminu budowy, ale by zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ES

Nowy Sącz i nowe rondo: rewolucja drogowa tak, ale bez paraliżu komunikacyjnego
Na ulicy Kunegundy w Nowym Sączu znów uwijają się robotnicy. To preludium do budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej, Kunegundy i Grodzkiej. Jak podkreśla dyrektor MZD wszystkim, którzy zaangażowani są w to przedsięwzięcie zależy na tym, by kierowcy jak najmniej odczuli skutki tej drogowej rewolucji. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)