Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
11/08/2019 - 15:05

Nowy Sącz: Gorzków latami "leżał odłogiem". Pora na boom inwestycyjny?

Zarząd osiedla Gorzków nie raz, i nie dwa z goryczą przyglądał się jak na innych osiedlach powoli, ale remontuje się ulice, jak rosną place zabaw i siłownie pod chmurką. A tu na peryferiach? Wystarczy przejść się ulicami: Magazynową, Wiśniowieckiego czy Stramki. Peryferia miasta straszą, ale zarząd się nie zniechęca i przypuszcza szturm do władz miasta. Z jakim skutkiem?

Zobacz też: Nowy Sącz: remontują ulicę Reguły. Wjazd od Gorzkowskiej zablokowany

Kilka dni temu ruszył remont ulicy Reguły, która od czasu, kiedy została wybudowana 26 lat temu nie widziała drogowca w akcji. Jest szansa, by w budżecie na 2020 ujęta została  długo wyczekiwana budowa parkingu przy ul. Stramki. Toczy się i nabiera kształtu dyskusja na temat przebudowy wyjątkowo niebezpiecznego skrzyżowana u zbiegu ulic Freislera i I Brygady. Ale zarząd osiedla Gorzków swoją „nową broń” – jego szefowa Krystyna Witkowska została radną – chcą też użyć w sprawach mniej związanych z bezpieczeństwem a bardziej z rekreacją i sportem.

Witkowska złożyła dwie interpelacje związane z tą tematyką. Pierwsza dotyczy budowy oświetlenia boiska sportowego przy ul. Gorzkowskiej. Miejscowi doskonale wiedzą o ile bezpieczniej i dłużej można korzystać na przykład z doświetlonego, podobnego boiska na osiedlu obok, czyli na Wojska Polskiego, gdzie postawiono wysoką lampę, która obejmuje światłem całe boisko koło szkoły SP nr 21 na podobieństwo lamp na stadionach sportowych. Tyle, że oczywiście w proporcjonalnie mniejszej skali. Młodzi ludzie grają tu w kosza czy piłkę nożną codziennie niemal do godziny 22.

Zobacz też: Nowy Sącz: co gryzie ulicę Stramki? Lekarstwo w budżecie już na 2020 rok?

Co na to władze miasta? Z odpowiedzi, której udzielił formalnie wiceprezydent Artur Bochenek wynika, że wniosek zostanie przekazany do Wydziału Inwestycji przede wszystkim, by tutejsi urzędnicy oszacowali możliwości techniczne i koszt przedsięwzięcia. Gdy to nastąpi, władze miasta zadecydują co dalej.

Równie optymistycznie brzmi odpowiedź na wniosek o budowę placu zabaw. Ogólnodostępnego, takiego, który służył będzie dzieciom i młodzieży w różnym wieku. Dziś na wcale niemałym osiedlu jest tylko jedno takie miejsce. Inna rzecz, że siłowni pod chmurką nie ma wcale. – Rozumiejąc potrzeby mieszkańców w zakresie możliwości korzystania z miejsc służących ogólnej rekreacji, zasadnym będzie ujęcie takiego zadania w projekcie Budżetu Miasta na 2020 rok – odpowiada i tym razem Bochenek a co najistotniejsze podkreśla konieczność spotkania się w terenie, bezpośrednio z mieszkańcami, by to oni wyłuszczyli, jakie są ich oczekiwania z związane z takim miejscem.

O ustaleniach stron poinformujemy w osobnym materiale. Podobnie jak o branych pod uwagę lokalizacjach.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu