Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
20/07/2019 - 07:05

Nowy Sącz: gdzie jest wąskie gardło na ul. Zielonej? Zobaczcie sami [ZDJĘCIA]

Remont wiaduktu kolejowego na ul. Zielonej w Nowym Sączu trwa już dwa miesiące i ten przejazd dosłownie z każdym dniem zmienia się w oczach. Choć inwestycja nie jest jeszcze skończona, to już robi wrażenie.

Nie ma już tam starej, wąskiej konstrukcji, która tamowała ruch pojazdów. Kierowcy nazywali uszczypliwie ten odcinek ulicy "wąskim gardłem" i tak w rzeczywistości było. Dwóm dostawczym samochodom trudno było przecisnąć się pod starym, rozebranym już wiaduktem.

Kierowcy pamiętają zapewne i to, że kiedy do starego wiaduktu  zbliżał się autobus, to samochód nadjeżdżający z przeciwka musiał chwilę czekać.

Inwestycja trwa nadal, ale już widać, że kiedy zostanie zakończona komfort podróżowania w tej części miasta zdecydowanie się poprawi.

Stare przyczółki obiektu zostały wyburzone. Nowe maja być gotowe do końca sierpnia. Do tego też czasu ma być również wykonana zabudowa nowej, stalowej konstrukcji nośnej obiektu.

Dopiero we wrześniu szykują się utrudnienia w ruchu kolejowym.

- W dniach od 9 do 21 września planowane jest całodobowe wyłączenie z eksploatacji toru na odcinku Nowy Sącz – Nowy Sącz Biegonice – mówi  Dorota Szalacha. z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - W tym czasie ma być zdemontowana tymczasowa konstrukcja odciążająca w torze i zamontowana nowa konstrukcja nośna wiaduktu.

Przebudowa wiaduktu pochłonie około cztery miliony złotych. Po ukończeniu tego zadania komunikacja na trasie kolejowej Tarnów – Muszyna, jak i drogowa w mieście będzie sprawniejsza i bezpieczniejsza.

Inwestorem tego przedsięwzięcia jest spółka PKP – PLK. Zadanie obejmuje m. in. budowę nowych podpór i konstrukcji przęseł, przebudowę torów oraz zabudowę rozjazdu, który zastąpi trzy dotychczasowe. Przebudowane zostaną także inne urządzenia kolejowe, kolidujące z modernizacją wiaduktu. Mowa tutaj o instalacji energetycznej, teletechnicznej i sieci trakcyjnej.

Przebudowany wiadukt będzie miał 4,2 metra wysokości i 10 metrów szerokości. Pod wiaduktem będą dwa pasy ruchu (każdy po trzy metry szeroki). Oczywiście nie zapomniano o chodnikach dla pieszych w rejonie wiaduktu. Każdy z nich będzie miał dwa metry szerokości.

[email protected], fot. IM.

Remont wiaduktu kolejowego na ul. Zielonej w Nowym Sączu
Remont wiaduktu kolejowego na ul. Zielonej w Nowym Sączu trwa już dwa miesiące i ten przejazd dosłownie z każdym dniem zmienia się w oczach. Choć inwestycja nie jest jeszcze skończona, to już robi wrażenie.


Dziękujemy za przesłanie błędu