Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
07/03/2017 - 17:30

Nowy Sącz: Ekstremalne spotkanie z Jezusem i Jego krzyżem

Po raz czwarty z Nowego Sącza wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Dla śmiałków dostępne będą trzy trasy biegnące z kościoła św. Kazimierza i jedna z kościoła kolejowego.

W tym roku śmiałkowie wyruszą na kilkudziesięciokilometrowe trasy w całej Polsce, a nawet poza jej granicami, 7 kwietnia. Z Nowego Sącza, podobnie jak w latach poprzednich, droga będzie wiodła z kościoła pw. św. Kazimierza do kaplicy na Kozieńcu.

Do celu dotrzeć będzie można trzema trasami o długości 35 km (przez Świdnik i Czchów), 42 km (przez Skrzętlę i Czchów) i 52 km (przez Jamną i Czchów). EDK rejonu Nowy Sącz św. Kazimierz rozpocznie się o godz. 20.30 mszą świętą w kościele św. Kazimierza.  

Z kościoła kolejowego 40 km droga powiedzie na wzgórze św. Krzyża w Mszalnicy. Uczestnicy swoje zmagania rozpoczną o godz. 19.30 mszą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zapisy na wszystkie trasy potrwają do końca marca.

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest pielgrzymką, nie jest także tradycyjną Drogą Krzyżową, podczas której rozważane są poszczególne stacje Męki Pańskiej. To wyprawa wewnątrz siebie, to pokonanie swoich słabości i poznanie siebie.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy na 212 tras w Polsce oraz 6 tras poza granicami naszego kraju, a organizatorem całej idei jest stowarzyszenie „Wiosna”.

To forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Nim pośrodku zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca EDK.

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy także z Krynicy Zdroju, Limanowej i Marcinkowic.

(KB)

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu