Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
04/02/2018 - 10:35

Nowy Sącz: Dziękujemy Panie Dyrektorze za wszystko!!!

Władze miasta, na czele z prezydentem Ryszardem Nowakiem oraz sądeccy radni z niedowierzaniem i ogromnym smutkiem przyjęli wiadomość o nagłej śmierci Artura Puszko, dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Współpraca między szpitalem, a władzami miasta układała się zawsze nienagannie. W 2016 roku, w 110-lecie istnienia sądeckiego szpitala, na wniosek prezydenta Ryszarda Nowaka dyrektor Artur Puszko otrzymał Tarczę Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza".

"W ciągu ponad 12 lat kierowania sądeckim szpitalem - w wyjątkowo niełatwym okresie dla polskiej służby zdrowia - dał się poznać jako znakomity menedżer, pomysłodawca, inicjator i organizator szerokiej rozbudowy placówki" – te słowa można było przeczytać w jakże trafnym uzasadnieniu.

Dyrektor Puszko odbierał to zaszczytne wyróżnienie w sali sądeckiego ratusza z ogromnym wzruszeniem. Podkreślał wtedy, że na sukces sądeckiego szpitala pracują na równi wszyscy jego pracownicy.

Zobacz także: Dyrektor szpitala Artur Puszko odebrał Tarczę Herbową

- Ta wiadomość spadła na nas niespodziewanie  - informują na stronie Urzędu Miasta władze Nowego Sącza. - Pan dyrektor nie odmówił nigdy pomocy. Był człowiekiem niezwykle pomocnym, empatycznym i współczującym. Był także, a może przede wszystkim, znakomitym lekarzem i menedżerem służby zdrowia. Ilu pacjentów z naszego miasta i całego regionu powróciło do zdrowia dzięki Niemu? Nie da się zliczyć.

Inicjatywy, jakich podejmował się dyrektor Puszko i jakie pilotował były prowadzone z myślą o Nowym Sączu i jego mieszkańcach. Trudno je wszystkie wymienić. Do tych sztandarowych należały z pewnością: budowa nowoczesnego Ośrodka Onkologicznego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Oddziałem Anestezjologii, zakup nowoczesnego tomografu komputerowego, termomodernizacja lądowiska dla helikopterów i remont przychodni przy ul. Wolności. Umiał pozyskiwać środki unijne.

Radny Michał Kądziołka na swoim profilu na Facebooku napisał: „Panie Dyrektorze! Nie tak dawno odbierał Pan Tarczę Herbową Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza. Dziś przeszedł Pan na drugi brzeg" Dziękuje za wszystko Panie Doktorze! Pamiętam w modlitwie!”

Zobacz także: Lekarze: Śmierć dyrektora Artura Puszko to ogromna strata. Jesteśmy na tyle istotni, na ile pozostajemy w pamięci ludzi

- Nie dowierzam, że Go wśród nas nie ma – mówi radny Kądziołka. – Rozmawialiśmy ze sobą przed dwoma tygodniami. Radziłem się Go w pewnej sprawie. Fantastyczny człowiek, wspaniały lekarz. Nikomu nie odmawiał pomocy, nie tylko w kwestiach medycznych. Miał wypełniony kalendarz, ale zawsze znajdował w rozkładzie dnia taką lukę, by można było z nim porozmawiać. Ciężko mówić.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotr Lachowicz uważa, że śmierć dyrektora Puszko to niesamowita strata dla Nowego Sącza i jego mieszkańców.

- Dyrektor Puszko był świetnym menedżerem, choć nie miał takiego wykształcenia – przyznaje Piotr Lachowicz. – Doskonały lekarz, niezwykle ciepły i otwarty człowiek.

Radny Grzegorz Fecko też jest tego zdania.

- Pod jego kierownictwem przez ostatnie czternaście lat, a więc w czasie, gdy zarządzał sądeckim szpitalem doprowadził on do tego, że szpital stał się na wskroś nowoczesną placówką. Jeszcze ją rozbudował. Cześć Jego Pamięci.

Zobacz także: Artur Puszko w środę wyruszy w swoją ostatnią drogę

- To był dobry człowiek – mówi radny Patryk Wicher. – Cieszył się, że do szpitala trafią niebawem dwa inkubatory dla noworodków, które są efektem głosowania Małopolan w budżecie obywatelskim. Wspólnie bardzo zaangażowaliśmy się w ten projekt. Sprzęt przyjedzie do Nowego Sącza, ale on go już nie odbierze.

i.michalec@sadeczanin.info, źródło: własne, UM w Nowym Sączu, Fot. arch. sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu