Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
22/05/2018 - 19:20

Nowy Sącz: Dzieciaki mają nowy plac zabaw przy ul. I Brygady [ZDJĘCIA]

Zjeżdżalnie, huśtawki, bujaki, karuzela, a także konstrukcje do wspinaczki będą przyciągały najmłodszych na nowy plac zabaw, który został dzisiaj udostępniony przy ul. I Brygady w Nowym Sączu. W otwarciu brał udział prezydent Ryszard Nowak.

Atrakcyjny plac zabaw powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. To właśnie m.in. na ten obywatelski projekt zagłosowali mieszkańcy.

Autorami projektu, który obejmował także powstanie placu zabaw przy Szkole Podstawowej numer 15 (został on otwarty 24 kwietnia 2018 r.), byli: Patryk Wicher, Michał Mółka, Bartosz Orzeł oraz Bogusława Pawlikowska.  
 

- Społeczeństwo obywatelskie ma się w Nowym Sączu bardzo dobrze. Tutaj mamy tego dowód – to jest oferta dla dzieci, ale budżet obywatelski jest po to, żeby z niego korzystać w różnej formie i widzę, że to zainteresowanie nim z roku na rok jest coraz większe – mówił prezydent Ryszard Nowak. – Jestem dumny z tego miejsca, zwłaszcza, kiedy patrzę na radosne miny dzieci, dla których ten plac zrobiliśmy. To jest taki kolejny element, który wzbogaca tą ofertę dla maluchów, spędzania czasu w sposób aktywny i bezpieczny. Mam nadzieję, że co roku będą powstawać takie miejsca w Nowym Sączu. W tym roku otworzymy jeszcze jeden nowoczesny plac zabaw na ulicy Nadbrzeżnej. 
 

Z nowego placu zabaw, jako pierwsze skorzystały dzieci z pobliskiego przedszkola, które podziękowały prezydentowi miasta, radnym i zarządowi osiedla za miejsce, w którym będą mogły miło spędzać czas.

Zabawa w tym miejscu będzie bezpieczna, ponieważ plac jest wyposażony w atestowane urządzenia, miękkie podłoże, dzięki któremu upadek nie będzie bolesny dla dziecka, a całość jest  ogrodzona. 
 

Opr. IM, Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Nowy plac zabaw dla dzieci przy ul. I Brygady
Plac zabaw dla dzieci przy ul. I Brygady w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu