Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
09/03/2024 - 23:55

Nowy Sącz doczeka się atrakcji, z której inne gminy są dumne? Jest pierwszy ruch prezydenta

W całym regionie jest ich coraz więcej. Korzystają z nich tłumy ludzi. Co tak przyciąga mieszkańców Sądecczyzny? Oczywiście wieże widokowe. Są ogromną atrakcją i cieszą się bardzo dużą popularnością. Taką atrakcją nie może się jeszcze pochwalić Nowy Sącz. Niewykluczone, że to się wkrótce zmieni. Prezydent Ludomir Handzel zapowiedział, że taka stalowa konstrukcja stanie w Lasku Falkowskim.

Ta atrakcja robi furorę w regionie, ale nie w Nowym Sączu

Czytaj także: Groźny wypadek na DK 75 w Łososinie Dolnej. Nie ma już utrudnień [AKTUALIZACJA]

Mieszkańcy Nowego Sącza są na razie pozbawieni takiej atrakcji, a z pewnością chętnie z niej korzystaliby, zwłaszcza, że nie musieliby wyjeżdżać poza miasto. Teraz wiąże się to z podróżą do miejscowości, które posiadają taką atrakcję.

Wieże widokowe są między innymi w Ptaszkowej, Krynicy – Zdroju. Nowa wieża widokowa znajduje się też w Łukowicy w powiecie limanowskim.

Jest pierwszy ruch prezydenta

Prezydent Ludomir Handzel podjął pierwsze niezbędne kroki, by coś w tej materii zmienić.

- Sygnowałeś już zgodę na projektowanie wieży widokowej, która powstanie na terenie miasta Nowego Sącza. Lokalizacja to Lasek Falkowski. Byłaby to najwyższa taka wieża na terenie województwa małopolskiego o stalowej konstrukcji - zapowiedział prezydent Handzel.

Miejsce na taką atrakcję idealne

Realizację takiego pomysłu popiera radny Artur Czernecki. Według niego, Lasek Falkowski, to doskonałe miejsce, by stanęła taka konstrukcja. Teren lasku nadaje się do tego wręcz idealnie.

Czytaj także: Dwie osoby poszkodowane w wypadku. Nie dojechały do celu podróży

- Taka wieża widokowa mogłaby stanąć w miejscu nieistniejącej już skoczni narciarskiej, która wiele, wiele lat temu tam funkcjonowała – mówi radny Czernecki. – Jest tam najwyższy punkt. Myślę, że z powodzeniem można byłoby taką wieżę wybudować. Taka konstrukcja sprawiłaby, że Las Falkowski stałby się jeszcze większą atrakcją miasta.

Czytaj także: Nowy Sącz doczeka się atrakcji, z której inne gminy są dumne? Jest pierwszy ruch prezydenta

Przypomnijmy, że Las Falkowski ma 42 ha powierzchni. To miejsce, które jest bardzo chętnie wybierane przez sądeczan, by spacerować, by się zrelaksować. Niedawno w Lasku Falkowskim została wyremontowana i zmodernizowana ścieżka edukacyjną, która cieszy się dużą popularnością.

- Budowa takiej wieży widokowej sprawiłaby, że ta przestrzeń miejska ożyłaby jeszcze bardziej – dodał radny Czernecki. - Sądeczanie wyjeżdżają do sąsiednich gmin, a taką atrakcję możemy mieć u siebie.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu