Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
16/05/2019 - 19:30

Nowy Sącz: dlaczego zostawili zniszczone krawężniki na ul. Krakowskiej?

Zniszczone krawężniki przy ul. Krakowskiej w Nowym Sączu zostaną wymienione - zapewnia wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek.

Kilka dni temu pisaliśmy o remoncie ulicy Krakowskiej. O nowej nawierzchni, gładkiej, jak stół, nie można powiedzieć złego słowa, ale o zniszczonych krawężnikach już nie.

Są wyszczerbione i powybijane. Niejednemu mieszkańcowi z pewnością nasunęło się to samo spostrzeżenie, że podczas prowadzonego niedawno remontu ulicy o nich zapomniano.

Czytaj także: Nowy Sącz: ulica Krakowska gładka jak stół, a krawężniki… Jakie? [ZDJĘCIA]

W tej sprawie wypowiedział się dzisiaj dla portalu Sądeczanin.info wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek.

- Celowo nie wymienialiśmy teraz krawężników z prostej przyczyny - mówi wiceprezydent.  - Wystarczy zobaczyć, że obrzeża drogi są wykonane z kostki granitowej. W niedługim czasie mają być tam przekładane sieci pod znajdującymi się chodnikami i w związku z tym i one będą remontowane. Wraz z chodnikami będą remontowane ich obrzeża. Zniszczone krawężniki zostaną wymienione. Dwa razy wykonywanie tej samej pracy mijałoby się z celem. To chyba logiczne. Obrzeża z kostki zabezpieczają drogę przed tym, że podczas remontu chodników zostałaby naruszona.

[email protected] fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)