Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
27/06/2019 - 20:15

Nowy Sącz: Dawid Dumana nie jest już członkiem klubu radnych PiS? [ZDJĘCIA]

Dawid Dumana został wykluczony z klubu radnych Prawa I Sprawiedliwości w Radzie Miasta Nowego Sącza. Decyzja członków klubu była jednogłośna. Radny Dumana jest tym zaskoczony. Mówi, że nikt o tym go nie poinformował, ani nikt z nim o tym nie rozmawiał.

Co się stało, skąd takie posunięcie?  Już od jakiegoś czasu w kuluarach krążyły pogłoski, jakoby radny Dawid Dumana z klubu PiS miał otrzymać propozycję współpracy z opozycyjnym klubem w radzie - klubem Koalicji Nowosądeckiej.

Dzisiaj przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Barbara Jurowicz potwierdziła portalowi Sądeczanin.info, że 4 czerwca radni klubu PiS zebrali się na posiedzeniu i jego członkowie, jak zaznaczyła radna, jednogłośnie zdecydowali o tym, że radny Dumana przestał być członkiem wspomnianego klubu.

- Stosowny wniosek klubu został następnego dnia złożony na ręce przewodniczącej w Biurze Rady. Na tym moja rola się zakończyła. Taka jest procedura - mówi radna Barbara Jurowicz.

Co się stało, że klub radnych PiS wystąpił z takim wnioskiem?

- Bycie w jakiejś grupie, utożsamianie się z nią, niesie za sobą prawa, ale i obowiązki - mówi przewodnicząca klubu PiS. - Kolega Dawid Dumana z praw korzystał, natomiast nie uważał, że należy wywiązywać się z obowiązków. Wielokrotnie z nim na ten temat rozmawiałam. Mówił, że robi to, co uważa za stosowne, więc daliśmy mu wolną rękę. Niech robi, co uważa. To jego sprawa i jego wybór. To tyle tytułem wyjaśnienia. Jeśli nie można na kogoś liczyć, to zatrzymywanie kogoś na siłę i wbrew jego woli mijałoby się z celem. Byłoby bezzasadne i nieuczciwe.

Zapytaliśmy radnego Dawida Dumanę, czy nie jest takim obrotem sprawy zaskoczony.

- Szczerze powiedziawszy do mnie żadna taka informacja nie dotarła - mówi radny Dumana. - Nie mam żadnego oficjalnego potwierdzenia, więc nie chciałbym w tej sprawie wypowiadać. Nikt ze mną się nie kontaktował, a wydaje mi się, że z osobą zainteresowaną przede wszystkim należy skontaktować się w takiej kwestii. Jeśli otrzymam taką informację, to do niej się ustosunkuję i wtedy zabiorę głos.

Zapytaliśmy radnego Dumanę, czy ma zamiar ewentualnie dołączyć do klubu radnych Koalicja Nowosądecka?

- Nie mam zamiaru odchodzić z Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził dzisiaj radny Dumana. - Obecnie nie mam zamiaru nigdzie indziej przechodzić. Powiem szczerze taką decyzją koleżanek i kolegów z klubu jestem zaskoczony. Powiem więcej - mega zaskoczony. Mi nikt PiS-u z serca nie wyrwie - skwitował radny.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)