Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
01/01/2022 - 13:35

Nowy Sącz to czysta, pozytywna energia. Mieszkańcy przywitali 2022 rok

- Dziesięć, dziewięć, osiem…jeden i…Witamy Nowy Rok – krzyczał ze sceny na rynku w Nowym Sączu prezydent miasta Ludomir Handzel. Mieszkańcy przywitali 2022 rok. Na płycie rynku przed ratuszem bawiło się około tysiąca osób.

Sylwestrowo-noworoczna zabawa została zorganizowana po rocznej przerwie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z powodu bardzo restrykcyjnych pandemicznych obostrzeń takiej zabawy nie było.

Czytaj także: Rzadkie imiona nadawane dzieciom w Nowym Sączu w 2021 roku. Równie piękne

Natomiast tegoroczna odbywała się pod hasłem „Energy Nowy Sącz” i jak wskazywała sama jej nazwa była bardzo energetyczna. Mieszkańcy bawili się przed ratuszem już od godz. 21.

Sądeczanie żegnali 2021 rok i witali nowy – 2022 przy mieszance hitowych utworów różnych gatunków muzycznych, a o to by były najlepsze zadbali didżeje. Była muzyka disco-polo, był rap, hip-hop, retro hity. Była wreszcie muzyka klubowa.

Jeszcze przed odliczaniem ostatnich sekund starego 2021 roku gospodarz miasta zwrócił się do bawiących się mieszkańców:

- To ostatnie chwile 2021 roku – ciężkiego, ale cieszę się, że jesteśmy razem. Nowy Sącz pokazuje energię. Jesteśmy razem, jesteśmy silni.

Kiedy na zegarze na wieży ratuszowej wybiła północ rozległy się okrzyki, brawa. Mieszkańcy bawiący się na rynku składali sobie noworoczne życzenia.

- Kochani, wkraczamy w Nowy Rok – dodał prezydent Ludomir Handzel. – Mam nadzieję, że będzie to rok dużo, dużo lepszy, od tego, który właśnie pożegnaliśmy. Bardzo dziękuję Wam, że jesteśmy tutaj razem, że jesteśmy wspólnotą w Nowym Sączu, że pokazujemy tą energię. Nowy Sącz to czysta pozytywna energia. Czuć ten żar, który bije od mieszkańców Nowego Sącza. Dziękuję za tę energię, dzięki której idziemy do przodu i przez cały rok się nie obrócimy do tyłu. Idziemy do przodu po sukcesy, po zwycięstwa. Życzę Wam wielu sukcesów zawodowych i tych osobistych w rodzinach. Dużo kasy w kasie, zdrowia i żebyście byli szczęśliwi cały rok. Wszystkiego dobrego!

Z mieszkańcami miasta żegnał stary 2021 roku i witał nowy 2022 na płycie rynku prepozyt bazyliki św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

- Dużo życzliwości, zadowolenia z życia, zdrowia i tego wszystkiego, co zawiera się w bożym błogosławieństwie, żebyśmy się tutaj spotkali za rok – dodał proboszcz Jurkiewicz.

Podczas sylwestrowo-noworocznej zabawy nie zabrakło konkursów. Mieszkańcy odpowiadali na pytania związane z Nowym Sączem. Do wygrania były laptopy, tablety, deskorolki i inne gadżety.

W tym roku, podobnie zresztą, jak w 2019, miasto nie zorganizowało pokazu sztucznych ogni. Impreza żegnająca 2021 rok kosztowała 70 tys. zł. Wydano mniej pieniędzy, bo zrezygnowano właśnie z pokazu sztucznych ogni. Nie było też topowego zespołu czy znanej gwiazdy muzyki.

[email protected], fot. print screen fb/Prezydent Ludomir Handzel.

Nowy Sącz to czysta, pozytywna energia. Mieszkańcy przywitali 2022 rok
- Dziesięć, dziewięć, osiem…jeden i…Witamy Nowy Rok – krzyczał ze sceny na rynku w Nowym Sączu prezydent miasta Ludomir Handzel. Mieszkańcy przywitali 2022 rok. Na płycie rynku przed ratuszem bawiło się około tysiąca osób.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu