Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
02/07/2019 - 17:15

Nowy Sącz: czy to ta sama kładka wisząca nad Kamienicą? [ZDJĘCIA]

Kładka wisząca dla pieszych niedaleko mostu 700 - lecia w Nowym Sączu jest gotowa W ostatnich tygodniach przeszła kapitalny remont.

Przeprawa została wyremontowana w ramach budowy ścieżki pieszo-biegowo-rowerowej wzdłuż rzeki Kamienica. Jest to inwestycja realizowana pod hasłem „Centra Aktywnego Wypoczynku”, którego głównym partnerem jest Fundacja Sądecka. Urząd Miasta w Nowym Sączu otrzymał na to zadanie dofinansowanie.

Przypomnijmy, że kładka wisząca dla pieszych nad Kamienicą już od dawna prosiła się o kapitalny remont, ale ciągle brakowało w budżecie miasta pieniędzy na tę inwestycję.  

Prace przy kładce trwały od 6 maja tego roku. Remont obejmował oczyszczenie oraz otynkowane filarów żelbetowych, wymianę bali drewnianych znajdujących się na przejściu kładki. Zastąpiły je nowe deski dębowe. Ponadto wykonawca oczyścił liny i balustrady. Zostały one również zabezpieczone środkiem antykorozyjnym.

Remont kładki przeprowadziła jedna z sądeckich firm.

Wyremontowana kładka będzie połączona z nową ścieżką pieszo-biegowo-rowerową wzdłuż rzeki Kamienica, której budowa powoli zbliża się ku końcowi.

[email protected], fot. IM.

Kładka wisząca nad Kamienicą w Nowym Sączu wyremontowana
Kładka wisząca dla pieszych niedaleko mostu 700 - lecia w Nowym Sączu jest gotowa W ostatnich tygodniach przeszła kapitalny remont.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce