Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
15/04/2019 - 14:25

Nowy Sącz: czy ósmoklasiści marzyli o „Małym Księciu”? Poznaj ich opinie

Pierwszy dzień egzaminów już za ósmoklasistami. Sądeccy uczniowie pozytywnie wypowiadają się o pytaniach jakie zobaczyli w teście z języka polskiego. Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu zapewniają, że nie miały większych problemów z napisaniem dzisiejszego egzaminu.

W teście zamieszczony był m.in. fragment książki „Mały Książę”. Do napisania  była rozprawka na temat: Czy lepiej patrzeć sercem czy umysłem? Jeśli ktoś chciał mógł alternatywnie napisać opowiadanie.

Jak zawsze test zawierał także pytania z gramatyki oraz słowotwórstwa.

W Nowym Sączu do zdawania egzaminu z języka polskiego uprawnionych było 871 ósmoklasistów ze szkół publicznych i niepublicznych, a w powiecie nowosądeckim – 2543.

Zapytaliśmy uczennice, które wyszły z sali w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu jak im poszło?

- Według mnie egzamin z języka polskiego był łatwy – mówi Kamila Nowak z klasy VIII b - Wcześniej mieliśmy trzy próbne egzaminy i ten dzisiejszy był naprawdę w porządku. Jakie były pytania? Między innymi dotyczyły lektury „Mały Książę”. Był także tekst na temat kinematografii.

Czytaj także: Nowy Sącz: ósmoklasiści chwycili za pióra. Rozpoczęły się ich egzaminy

- Myślałam, że egzamin będzie zdecydowanie trudniejszy – dodaje jej koleżanka Aleksandra Świerczek z tej samej klasy. – Były to raczej pytania, jak to się mówi kolokwialnie, „na myślenie”.

Jutro ósmoklasistów czeka egzamin z matematyki. Niektórzy uczniowie mają obawy, jeśli chodzi o ten przedmiot, bo nie jest on ich mocną stroną. Inni, którzy lubią matematykę podchodzą do jutrzejszego testu bardziej na luzie.

W środę uczniów czeka egzamin z wybranego języka obcego. Zdecydowana większość z nich będzie pisała egzamin z języka angielskiego.

[email protected], fot. IM. film Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)