Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
10/09/2018 - 17:35

Nowy Sącz: Coraz więcej "wieżyczek" na konstrukcji mostu. Kiedy przyjadą łuki?

Na stalowym ruszcie mostu heleńskiego rosną, jak "grzyby po deszczu" kolejne wieżyczki przypominające kratownice. Pierwsze cztery zostały zamontowane od strony osiedla Helena. Kolejne cztery "wieżyczki" stanęły już na ruszcie na środku mostu.

Dwa potężne dźwigi wynoszą je na odpowiednią wysokość. Następne "wieżyczki" będą montowane systematycznie.

Kratowe "wieżyczki" są podporami tymczasowymi nieodzownymi przy montażu potężnych stalowych łuków mostu. Będą one przywożone do Nowego Sącza w elementach i składane na placu budowy. Pierwsze transporty spodziewane są już niebawem. Za dwa, może trzy tygodnie.

Na budowie mostu, od rana do wieczora wre mozolna praca. Roboty wykonuje sztab  pracowników. Słychać pracujące maszyny. Na plac budowy, co rusz wjeżdżają i wyjeżdżają potężne samochody.

Ciepła, słoneczna pogoda, na razie sprzyja budowie nowego mostu heleńskiego. I oby taka dobra aura utrzymała się jak najdłużej. Tego życzy sobie przede wszystkim wykonawca mostu, ale przede wszystkim sądeczanie, którzy nie mogą się już doczekać, jak będzie prezentowała się nowa heleńska przeprawa i kiedy będzie można z niej korzystać.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu