Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
07/09/2018 - 20:20

Nowy Sącz: Co to za konstrukcja "wyrosła" na skwerku przy MOK - u [ZDJĘCIA]

Sądeczanie, którzy przechodzili dzisiaj koło skweru przy Alejach Wolności, obok Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu przecierali oczy ze zdumienia. Kiedyś na tym miejscu, przez wiele, wiele lat stał pomnik Armii Czerwonej. Teraz postawione zostało ogrodzenie, a za nim pojawiła się ściana złożona ze stalowych elementów.

Co to takiego? Otóż jest to jeden z elementów pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, który ma właśnie stanąć już niebawem na tym skwerku. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Społeczny Komitet Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego.

Od kilku miesięcy jest prowadzona w Nowym Sączu publiczna zbiórka pieniędzy na to przedsięwzięcie.

Prace na skwerku związane z budową pomnika Marszałka, honorowego obywatela miasta Nowego Sącza już ruszyły. Wykonuje je znana sądecka firma Erbet

Dzisiaj pracownicy firmy zalewali ścianę żelbetową. Ma ona ponad 7,6 metra wysokości. Potem zostanie wyłożona granitem. Przed ścianą wykonany zostanie również postument, na którym będzie ustawiona rzeźba Marszałka Józefa Piłsudskiego na koniu.   

Kierownik budowy, z którym rozmawialiśmy przyznał, że w poniedziałek ściana powinna  być już przygotowana do tego, by okładać ją kamieniem.

[email protected], Fot. IM.

Ruszyła budowa pomnika Józefa Piłsudskiego
Ruszyła budowa pomnika Józefa Piłsudskiego


Dziękujemy za przesłanie błędu