Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
18/07/2019 - 14:10

Nowy Sącz: co z nocnymi kursami „trójki” MPK? Projektują rozkład

Jeszcze w lutym władze Nowego Sącza deklarowały nocne kursy autobusów linii nr 3 w weekendy. Mamy już połowę lipca, a nocnych kursów brak. Dlaczego MPK ich nie wprowadza?


O szczegółach lutowych deklaracji pisaliśmy szczegółowo w publikacji Nowy Sącz: będą nocne kursy autobusów MPK! Na jakich liniach?

Mieszkańcy osiedli położonych poza centrum miasta – m.in. Nawojowa i Mała Poręba obsługiwanych przez linię nr 3 po raz kolejny zaapelowali za pośrednictwem swoich zarządów i radnych o wprowadzenie do rozkładu dodatkowych, nocnych kursów po godzinie 24. Z jakim skutkiem? W ślad za interpelacją radnego Macieja Rogoża i monitami zarządów osiedli wiceprezydent Bochenek zapewnił:

- W odpowiedzi na interpelację (…) dotyczącą dołożenia kursów linii autobusowej nr 3 w godzinach nocnych, informuję, że linia ta w godzinach nocnych nie cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. Niemniej jednak planowane jest przygotowanie nowego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej kursującej w godzinach nocnych tzw. linii nocnych. Jednym z założeń jest uruchomienie dodatkowego kursu linii nr 3 w piątki i w soboty po godzinie 24.

Zobacz też: Rozmowa dnia: bilety MPK zdrożeją, ale Ludomir Handzel zastrzega, że…

Minęło kilka miesięcy. MPK jest już po audycie a i zarząd spółki się zmienił. Jednocześnie okazało się, że tylko w 2018 roku na współpracy z gminami Nawojowa, Kamionka Wielka, Podegrodzie, Stary Sącz i Łącko przedsiębiorstwo straciło niemal dwa miliony. Ludomir Handzel zapowiedział nowe ceny dla samorządów, bo obecnie wozokilometr będący podstawą jakichkolwiek wyliczeń kosztuje MPK 6,19 zł. Czy jest tu jeszcze miejsce na inwestowanie w linie nocne?

Mieszkańcy się niecierpliwią, podobnie radny Rogóż. Kiedy będą kursy po północy?

Tym razem odpowiedzi udziela sam prezydent Ludomir Handzel. – (…) "obecnie trwa liczenie potoków pasażerskich obejmujących swoim zakresem rzeczywistą ilość przewożonych pasażerów w godzinach nocnych. Dopiero po przeprowadzeniu analizy wyników badań potoków pasażerskich i uzyskaniu opinii od przewodniczących zarządów osiedli, możliwe będzie zaprojektowanie nowego rozkładu jazdy na tej linii."

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)