Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
09/06/2019 - 09:45

Nowy Sącz: co tu się dzieje! Szklanym przejściem z budynku do budynku [ZDJĘCIA]

Nowy pawilon ginekologiczno-położniczy, który jest wznoszony na terenie sądeckiego szpitala rośnie, jak na drożdżach. Trudno zaprzeczyć, że obiekt jest naprawdę duży. Właśnie został połączony przewiązką z Centrum Onkologii.

Na razie jest to stalowa konstrukcja, ale ostatecznie będzie wyglądała zupełnie inaczej. Nie zabraknie w niej szkła i innych nowoczesnych materiałów używanych obecnie w budownictwie.

Czytaj także: Nowy Sącz: co tu się dzieje! Szklanym przejściem z budynku do budynku [ZDJĘCIA]

O budowie nowoczesnego pawilonu ginekologiczno-położniczego dla sądeckiego szpitala mówiło się od lat. Budynek, w którym obecnie jest ulokowany między innymi oddział ginekologiczno-położniczy, czasy świetności, mówiąc oględnie, dawno ma już za sobą. Nie pomogły podejmowane w różnych latach remonty. Stary budynek nadaje się do kapitalnego remontu, a właściwie należałoby powiedzieć przebudowy. I takie są plany, po wyprowadzce wszystkich działających tam obecnie oddziałów do nowego, właśnie budowanego pawilonu ginekologiczno-położniczego.

Dyrektor sądeckiego szpitala Lidia Zelek jest zadowolona z tempa prac. Inwestycję realizuje bardzo solidnie firma budowlana z Maciejowej w gminie Łabowa. Postęp w robotach widać z każdym tygodniem.

- Prace posuwają się do przodu - mówi szefowa sądeckiego szpitala. - Nie ma żadnych opóźnień i to mnie cieszy. Termin oddania do użytku nowego pawilonu został wyznaczony na koniec marca przyszłego roku.  

Nowoczesny budynek ma trzy kondygnacje. Będzie spełniał standardy XXI wieku. Będą w nim funkcjonowały oddziały: ginekologiczno-położniczy, ginekologii onkologicznej, neonatologii z IT oraz poradnie ginekologiczno-położnicza, a także dla noworodków, izba przyjęć oraz duże archiwum, które pomieści dokumentację medyczną pacjentów.

Wartość tego zadania zamknie się kwotą ponad 35,5 mln złotych.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Budowa pwilonu ginekologiczno-połozniczego w Nowym Sączu
Nowy pawilon ginekologiczno-położniczy, który jest wznoszony na terenie sądeckiego szpitala rośnie, jak na drożdżach. Trudno zaprzeczyć, że obiekt jest naprawdę duży. Właśnie został połączony przewiązką z Centrum Onkologii.


Dziękujemy za przesłanie błędu