Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
12/12/2019 - 18:20

Nowy Sącz: a to ci łamigłówka z Plantami Miejskimi w tle i walką z dilerami

W budżecie Nowego Sącza do końca roku muszą znaleźć się 3 mln złotych na dopłaty dla mieszkańców do wody i ścieków. Prezydent Ludomir Handzel uważa, że te pieniądze powinny być wykorzystane na bardziej potrzebne w mieście zadania, chociażby na inwestycje.

Na profilu prezydenta Ludomira Handzla na popularnym portalu społecznościowym został zamieszczony filmik, w którym gospodarz miasta tłumaczy mieszkańcom, stojąc przed siedzibą Sądeckich Wodociągów, dlaczego niektóre inwestycje, które miały być jeszcze zrealizowane w tym roku stoją obecnie pod dużym znakiem zapytania.

Prezydent Handzel informuje mieszkańców, że dzięki oszczędnościom udało mu się znaleźć dodatkowe 3 mln złotych na nieplanowane inwestycje w mieście. Mówi, że jeszcze w tym roku chciał na przykład wyremontować szatnie w Szkole Podstawowej nr 18, miały powstać też kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych.

- Chciałem poprawić bezpieczeństwo wdrażając monitoring na plantach miejskich, gdzie handluje się narkotykami – informuje mieszkańców Ludomir Handzel. - Niestety nie będzie to możliwe, bo trzeba będzie wdrożyć kuriozalną uchwałę Rady Miasta o dopłatach do wody i ścieków. Wielu bogatych mieszkańców miasta dzwoni do mnie i mówi: nie życzę sobie, żebyś mi dopłacał do wody.

Zapytaliśmy prezydenta Handzla, dlaczego w swojej wypowiedzi stwierdził, że na plantach ma się handlować narkotykami?

- Mam takie sygnały, że w tym miejscu miasta zdarzały się takie sytuacje, że pojawiali się dilerzy narkotykowi – mówi gospodarz miasta. – Mam nadzieję, że miasto Nowy Sącz będziemy mogli za kilka lat ogłosić miastem wolnym od narkotyków i dopalaczy.

Co na to sądecka policja?

W tej sprawie skierowaliśmy pytania do sądeckich funkcjonariuszy. Czekamy na odpowiedź.

[email protected], fot. arch.Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)