Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
28/08/2020 - 19:20

Nowy Sącz: był pożar autobusów MPK. Są pytania do prezesa spółki i prezydenta

Nadal nie wiadomo, jaka jest przyczyna pożaru, który strawił trzy autobusy MPK w zajezdni przy ul. Wyspiańskiego w Nowym Sączu. Ten temat i sprawy związane z bezpieczeństwem pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej wypełniły dzisiejsze posiedzenie on – line Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta. Po spotkaniu przewodniczący skierował interpelację do prezydenta Ludomira Handzla.

Posiedzenie zwołał przewodniczący komisji radny Maciej Rogóż. Przyznaje on, że takie spotkanie było konieczne. Uczestniczyli w nim przedstawiciele sądeckiej policji i straży pożarnej, a także radni zasiadający w komisji: Krystyna Witkowska, Leszek Gieniec, Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza, Janusz Kwiatkowski i Artur Czernecki.

Czytaj także: Nowy Sącz: z autobusów MPK zostały wraki. Policja ustala przyczynę pożaru

Nie było natomiast przedstawiciela Zarządu spółki MPK, jak również przedstawiciela władz miasta. Jak dowiedział się portal Sądeczanin.info Jerzy Leszczyński, prezes kierujący Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym przebywa obecnie na urlopie.

Radny Maciej Rogóż nie ukrywa, że komisji najbardziej zależało na obecności przedstawiciela MPK.

- Niestety przedstawiciel tej spółki nie wziął udział w spotkaniu, podobnie, jak prezydent Ludomir Handzel - mówi Rogóż. – Chcieliśmy zadać przedstawicielowi spółki i gospodarzowi miasta szereg pytań dotyczących pożaru miejskich autobusów i kwestii bezpieczeństwa pasażerów korzystających ze środków komunikacji miejskiej. O to zresztą pytają również mieszkańcy. Sam odebrałem szereg takich telefonów.

Radni, biorący udział w spotkaniu on – line zostali zapewnieni przez przedstawiciela policji, że zajmuje się ona wyjaśnieniem tej sprawy.

- Szkoda, że podczas spotkania nie mogliśmy porozmawiać z prezydentem, ani z prezesem MPK. Chciałem zapytać przedstawiciela spółki czy trzy autobusy, które spłonęły były ubezpieczone. Te pojazdy wypadły przecież z taboru. Za chwilę możemy stanąć przed sytuacją, że trzeba będzie dokapitalizować spółkę.

Radni uczestniczący w posiedzeniu dociekali czy pasażerowie korzystający z miejskiej komunikacji w Nowym Sączu mogą czuć się bezpieczni.

- Taki wątek przewijał się między innymi podczas rozmów z mieszkańcami, którzy się ze mną kontaktowali – dodaje przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Uważam, że taka informacja powinna być podana przez spółkę.

Dzisiaj radny Rogóż przesłał interpelacje w tej sprawie do prezydenta Ludomira Handzla.

Pyta w niej między innymi o to: jakie są straty finansowe spółki w związku z pożarem, czy autobusy posiadają ubezpieczenie Autocasco, czy pozostałe autobusy sprawdzono pod względem bezpieczeństwa?

[email protected], fot. PSP w Nowym Sączu.

Pożar autobusów w zajezdni MPK w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]
W zajezdni MPK doszło do pożaru, w wyniku którego paliły się trzy autobusy. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej oraz policja i pogotowie ratunkowe. Fot. Adrian Maraś.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu