Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
21/02/2023 - 19:45

Nowy Sącz: burzliwie na sesji i decyzja o wsparciu milionami miejskich spółek

Większością głosów sądeckich radnych dwie miejskie spółki zyskały finansowe wsparcie z miejskiego budżetu. Mowa o MPK oraz spółce NOVA. Radni powiedzieli również - tak - dla wniosku prezydenta o zadeklarowanie wsparcia dla MKS „Sandecja”.

W tak kluczowych kwestiach, jak wydatkowanie środków z miejskiej kasy dla spółek, w których miasto jest stuprocentowym udziałowcem, nie obeszło się podczas dzisiejszej sesji bez długiej, burzliwej dyskusji.

Temperaturę obrad podniosły kwoty, jakie trafią – po dzisiejszej decyzji rady do dwóch spółek – Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz spółki NOVA.

MPK otrzyma 4 mln złotych i jest to rekompensata dla spółki za 2022 rok, natomiast spółka NOVA, zajmująca się odbiorem odpadów komunalnych z terenu miasta otrzyma w tym roku 3,5 mln złotych. Jest to podwyższenie jej kapitału zakładowego.

Radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz już przed dzisiejszą sesją na zwołanej konferencji prasowej, dotyczącej dokapitalizowania miejskich spółek miejskich byli przeciwni przekazaniu dla nich kolejnych milionów. W tym duchu wypowiadali się również na sesji.

Przewodniczący klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz radny Michał Kądziołka pytał – dlaczego na tak ważnej sesji w sali reprezentacyjnej ratusza nie ma prezesów spółek: MPK, NOVA i MKS „Sandecja”. Mówił, że radni tego klubu mają do szefów tych spółek kluczowe pytania. Prosił, by w miarę szybko pojawili się oni w ratuszu.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu