Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
31/03/2024 - 19:10

Nowy Sącz: budują chodnik przy Barskiej a MZD już ogłosił przetarg na kolejny

Trwa ofensywa chodnikowa w Nowym Sączu. Zaczęły się już roboty przy budowie ciągu dla pieszych przy ul. Barskiej a Miejski Zarząd Dróg już ogłosił przetarg na budowę kolejnego przy równie ruchliwej ulicy.

Inwestycje realizowane są w ramach Prezydenckiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych a przy Barskiej – według zapewnień drogowców – w czasie budowy zostanie zachowana przejezdność ulicy w obydwu kierunkach. 

Utrudnienia na dwóch powiatówkach. Szykujcie się na objazdy

Chodnik będzie po lewej stronie i będzie miał szerokość 2,4 metra a zrobiony będzie z kostki brukowej na trwałej podbudowie z kruszywa i piasku. Dodatkowo w ramach prac umocnione zostaną tutejsze skarpy i przestawiony zostanie słup oświetleniowy. 

Nowy Sącz: chcą oddać swoją ziemię byle mieć dojazd do domów

Jednocześnie MZD ogłosił już przetarg na budowę chodnika przy innej, bardzo ruchliwej ulicy, czyli Lwowskiej. Tu ma powstać nie tylko około kilometr chodnika, ale również ścieżka rowerowa. Zakres robót obejmuje też budowę montaż krawężników, zjazdów i zieleńca, który będzie odgraniczał od siebie ciąg dla pieszych i ciąg dla rowerzystów. W tym wypadku termin wykonania prac to 30 czerwiec. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info i MZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu