Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
28/02/2017 - 16:10

Nowy Sącz: Bruk ul. Wąskiej niszczy podwozia aut

Tegoroczna zima dała się we znaki także sądeckiej infrastrukturze drogowej. Kierowcy narzekają m.in. na garb, jaki wytworzył się na ul. Wąskiej w centrum Nowego Sącza. Wielu z nich ratuje się wjeżdżając na chodnik.

Do zdewastowanych elewacji kamienic przy najbardziej charakterystycznej ulicy w Nowym Sączu „upodobniła się” także kosatka brukowa.

Zobacz: Koniec snu o szklanej ulicy w Rynku? Pazgan nie jest już zainteresowany

– Sam miałem okazję przejechać tamtędy kilka razy własnym samochodem i żeby nie trzeć podwoziem o bruk, musiałem ratować się wjeżdżając na pobocze. Te drobne przejścia dla pieszych są bardzo wąskie. Niestety garb na ulicy stał się już tak wysoki, że niszczy podwozia samochodów – zaznacza radny Patryk Wicher, który złożył interpelację w sprawie ul. Wąskiej.

Czy ulica doczeka się remontu?

Konieczność  przeprowadzenia prac remontowych na ul. Wałowej potwierdza Urząd Miasta Nowego Sącza.

– Konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych na ulicy Wąskiej. W głównej mierze będą one miały na celu naprawę odkształconej w wyniku złych warunków atmosferycznych nawierzchni. Rozpoczęcie prac remontowych uzależnione jest jednak od warunków pogodowych – tłumaczy Renata Stawiarska z Biura Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

[email protected], fot. JB

Zniszczony bruk na ul. Wąskiej, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)