Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
06/02/2019 - 20:55

Nowy Sącz Bożena Borkowska dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich w ratuszu

Bożena Borkowska jest od 1 lutego nowym dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Ewidencji Ludności Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Do tej pory tę funkcję piastowała Dorota Kudlik. Obecnie będzie ona zastępcą pani Bożeny.

Stanowisko dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Ewidencji Ludności zostało obsadzone bez przeprowadzenia konkursu, a w drodze tzw. przeniesienia z innego urzędu na zasadzie porozumienia stron. Do tej pory pani Bożena pracowała w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, jako główny specjalista.

Nowa pani dyrektor, podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych ubiegała się, bez powodzenia, o mandat radnej z listy Koalicji Obywatelskiej.

Bożena Borkowska jest sądeczanką, absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie, urzędnikiem samorządowym. Wcześniej była Radcą Ministra w biurze ministra skarbu państwa, dyrektorem biura poselskiego Andrzeja Czerwińskiego, Zygmunta Berdychowskiego. Mówiąc o swoim dorobku zawodowym może się ona również pochwalić funkcją  doradcy w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Nawojowej, a także współpracownika Studiów Wschodnich (głównego organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju). Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu (członek zarządu), wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków (Oddział Powiatowy w Nowym Sączu). Koordynatorka wielu akcji charytatywnych i projektów społeczno - edukacyjnych. Odznaczona Złotym Jabłkiem Sądeckim za działalność społeczną.

W ubiegłym roku stanęła na czele Rady Nadzorczej spółki - Sądecka Infrastruktura Miejska.

- Przyznam, że podjęłam się trudnego zadania, ale nie boję się wyzwań - powiedziała portalowi "Sądeczanin.info" Bożena Borkowska. - Jeden etap życia zawodowego zamknęłam, ale przede mną otworzył się kolejny. Jestem przekonana, że sobie poradzę.

[email protected], fot. arch. B. Borkowskiej.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020