Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
13/01/2019 - 10:50

Wolontariusze WOŚP na ulicach. Będzie się działo w regionie!

Ponad stu wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z identyfikatorami i skarbonkami wyszło na ulice Nowego Sącza w niedzielę 13 stycznia. Zbierają datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podczas 27. Finału WOŚP będą grały również sądeckie gminy m.in.: Piwniczna-Zdrój, Rytro, Krynica - Zdrój, Stary Sącz.


Już po raz trzeci lokalny sztab WOŚP założyła nieformalna grupa społeczników z Nowego Sącza, która z roku na rok powiększa swe grono.

Czytaj także: WOŚP Nowy Sącz: zobacz program finału i pomóż pobić kolejny rekord

Finałowe granie w Nowym Sączu rozpocznie się w niedzielę (13 stycznia) o godz. 10.30 pod pomnikiem Mickiewicza na Plantach, skąd w kierunku rynku nastąpi wymarsz Kolorowego Korowodu Sądeckich Przebierańców. Za najbarwniejsze i najciekawsze przebrania przewidziano nagrody rzeczowe.

- A potem atrakcja będzie goniła atrakcję - mówi Magdalena Furmanek-Kopiec, szefowa nowosądeckiego sztabu WOŚP. - 27.Finał WOŚP będzie grał od godz. 11.00-21.00 na płycie rynku. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj także: Finał WOŚP: Piwniczna-Zdrój i Rytro zagrają razem!

Patronat honorowy nad miejskim 27. Finałem WOŚP objął prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Za „wrzutę do skarbonki WOŚP” będzie można m.in. zjeść kolację w towarzystwie prezydenta Nowego Sącza. Do domu można będzie wrócić z obrazem, rękodziełem, biżuterią, zaproszeniem na imprezę kulturalną i oczywiście gadżetami WOŚP.

Z całą mocą orkiestrowe granie będzie słychać również w sądeckich gminach.

Będzie się działo!

[email protected], fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik