Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
22/07/2019 - 12:55

Nowy Sącz: będzie rondo koło Kocich Plant. Te poleżą jeszcze odłogiem

Trudno zliczyć interpelacje radnych związane z Kocimi Plantami. Raz nawet – jeszcze poprzednia ekipa rządząca – deklarowała, że powstanie tu siłownia pod chmurką, ale występne obietnice ostatecznie nie znalazły odbicia w konkretach. Teraz znów o to pełne potencjału miejsce pyta kolejny radny. Czy tym razem miasto pochyli się nad zagospodarowaniem Kocich Plant?

Na wstępie zaznaczmy, że Jakub Prokopowicz nie złożył jakiejś szczególnie odkrywczej interpelacji. Zapytał po prostu władze miasta o wykorzystanie górki, na której zimą jeżdżą na sankach wszystkie okoliczne maluchy. A dokładnie o to, czy nie można tu zainstalować zjeżdżalni i tyrolki, tak by miejsce to było atrakcyjne dla dzieci również latem.

Zobacz też: Sądeckie Kocie Planty: Miejsce z potencjałem, ale bez pomyślunku [ZDJĘCIA/WIDEO]

Dalej zaznacza – jak czynili to wcześniej, w poprzedniej kadencji radny Grzegorz Fecko i Mieczysław Kaczwiński – że jest tu też wystarczająco dużo miejsca na siłownię dla dorosłych i większy plac zabaw, elementy małej architektury: ławki, zadaszenia czy nawet na źródełko wody pitnej, które już w wielu innych miejscach instalują Sądeckie Wodociągi. Przy okazji Prokopowicz zaznacza, że dla bezpieczeństwa wszystkich (również zainstalowanych urządzeń) należy pomyśleć o montażu miejskiego monitoringu. Przypomnijmy, że taka koncepcja pojawiła się już w czasie gdy przygotowano projektu planu rewitalizacji Nowego Sącza.

Zobacz też: Nowy Sącz: Zielone światełko w tunelu. Co pojawi się na „Kocich Plantach"?

Jaka jest odpowiedź władz miasta? Pieniędzy na ten cel w tegorocznym budżecie – co pewnie nikogo nie zaskoczy – nie ma, ale nikt nie przeczy a wręcz jest to podkreślone, że podobna inwestycja służyć będzie mieszkańcom aż trzech osiedli: Centrum, Szujskiego i Wólek. Dlatego już w najbliższym czasie urzędnicy dostaną zadanie by przygotować stosowną dokumentację projektową.

A teraz pora na konkrety. Miejski Zarząd Dróg już przygotowuje koncepcję przebudowy skrzyżowania ulic Kunegundy, Grodzkiej, na którym ma powstać docelowo rondo. – Nowe zagospodarowanie Kocich Plant powinno nawiązywać do rozwiązań nowego układu komunikacyjnego, którego realizacja uzależniona jest od otrzymania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych – podkreśla wiceprezydent Artur Bochenek.

 ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)