Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
10/06/2021 - 07:00

Nowy Sącz: będzie dworzec przesiadkowy, zniknie wielki darmowy parking [ZDJĘCIA]

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostanie wybudowany dworzec przesiadkowy dla autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu.

Miejska spółka MPK opublikowała niedawno zapytanie ofertowe na realizację tej inwestycji. Kilka dni temu powołana komisja otworzyła oferty, jakie wpłynęły do spółki. Złożyły je dwie firmy. Wyższą na kwotę ponad 1,5 mln złotych (brutto) przedstawiła spółka ZIBUD z Kamienicy, niższą zaś na kwotę ponad 1,3 mln złotych (brutto) firma GRAND z Korzennej.

Na realizację tego zadania przewidziana została kwota ponad 1,3 mln złotych (brutto). Oferta firmy z Korzennej mieści się zatem w puli pieniędzy, jaką spółka przeznaczyła na to zadanie.

- Za nami etap otwarcia ofert – powiedział Sądeczaninowi Jerzy Leszczyński, prezes MPK w Nowym Sączu. – Niższą ofertę mieszczącą się w puli środków, jakie mamy na to zadanie przedstawiła firma GRAND z Korzennej i to właśnie ją wezwaliśmy do uzupełnienia dokumentów. Taka jest procedura. Firma ma na to tydzień. Nowy Sącz: miał być dworzec przesiadkowy przy ul. B. Narwiku. I go nie ma

Jeśli druga firma, która złożyła ofertę nie odwoła się do Krajowej Izby Odwoławczej, a ma takie prawo, to spółka MPK będzie przystępowała do podpisania umowy na wykonanie tego zadania.

- Jeśli nie będzie odwołania ze strony drugiej firmy, która dała wyższą cenę i została odrzucona to w przyszłym tygodniu chcę podpisać umowę z wyłonionym wykonawcą – zaznacza nasz rozmówca. Wykonawca musi zrealizować tę inwestycję w ciągu czterech miesięcy. Takie są wymagania zamawiającego. Nowy Sącz: ten zakątek miasta miał tak wyglądać [WIDEO]

Miejsce dla dworca przesiadkowego kiss and ride zostało wybrane nieprzypadkowo przy ul. Bulwar Narwiku. W tym rejonie miasta koncentruje się bardzo duży ruch pojazdów.  Plan był taki, że po wybudowaniu dworca miały się na nim zatrzymywać autobusy komunikacji miejskiej, jak również autobusy prywatnych przewoźników, którzy podpiszą porozumienie z sądecką spółką.

Na montaż na terenie nowego dworca przesiadkowego czekają już zakupione kontenery. W nich znajdą się toalety dla pasażerów, węzeł sanitarny dla pracowników (toaleta i pokój socjalny). Na dworcu zostaną zainstalowane nowoczesne wiaty przystankowe.

W związku z budową dworca większość parkingu, który tam obecnie istnieje zostanie zlikwidowana. Pozostanie tam jedynie kilka miejsc.

Prezes spółki MPK ma nadzieję, że nowy dworzec kiss and ride wpisze się w mapę Nowego Sącza jeszcze w tym roku. Całe zadanie powinno zamknąć się w kwocie 1,4 mln złotych.

(i.michalec@sadeczanin.info, fot. TK, MPK w Nowym Sączu, wizualizacja - biuro architektoniczne „ KONSTRUKTOR ” Roman Wróblewski.

Nowy Sącz: czy to możliwe? Dworzec przesiadkowy w cztery miesiące
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostanie wybudowany dworzec przesiadkowy dla autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Zbigniew Konieczek Sądeczaninem 2020 Roku