Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
10/11/2018 - 07:30

Nowy Sącz: będą wodne atrakcje przy krytej pływalni przy ul. Nadbrzeżnej

Sądeczanie od dawna marzą o aquaparku z prawdziwego zdarzenia. Takie miejsca rekreacji mają już niektóre miasta w Polsce. Nowy Sącz na coś takiego czeka. Czy doczeka się?

Na razie mieszkańcy Nowego Sącza będą musieli zadowolić się "Interaktywnym placem zabaw wodnych". Władze miasta otrzymały właśnie dobrą wiadomość o przyznaniu Nowemu Sączowi środków, które pozwolą na realizację tej inwestycji. Wydaje się, że z tej atrakcji będą szczególnie korzystać rodziny z dziećmi.

Co kryje się pod nazwą "Interaktywny plac zabaw wodnych? Kompleks rekreacyjny zostanie wybudowany bezpośrednio przy budynku krytej pływalni nad Kamienicą, przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu.

- O takiej rozbudowie naszego basenu, a raczej kolejnej atrakcji myśleliśmy od dawna – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak - Cieszy mnie to tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 20-lecie krytej pływalni.

Jak zaznacza prezydent Nowak będzie to miejsce zabaw wodnych z tryskaczami, fontannami, armatkami wodnymi, kwiatkami nabierającymi wodę, wodnymi owadami, gejzerem ziemnym itp.

- Oczywiście będzie też basen o głębokości do 40 cm. Ważne jest też i to, że „plac zabaw wodnych” będzie integralną częścią pływalni z możliwością przejścia poprzez kurtyny wodne oraz brodziki - dodaje prezydent Nowak. - Takie rozwiązanie pozwoli na płynny ruch pomiędzy basenami wewnętrznym i zewnętrznym.

Budowa Interaktywnego Placu Zabaw Wodnych” przy basenie MOSiR w Nowym Sączu rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku i potrwa od siedmiu do ośmiu miesięcy.

Nowy obiekt zostanie ogrodzony, a wejście na plac będzie przez bramki z kołowrotkami. Należy dodać, że wejście będzie również dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Czy wejście na teren tej nowej atrakcji  będzie płatne, jak to jest w przypadku oddanego niedawno do użytku Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej?

Najpierw inwestycja musi być zrealizowana.

Koszt tego przedsięwzięcia to 1,7 mln złotych. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu uzyskał ponad 945 tys. złotych unijnego dofinansowania. .

Opr. i.michalec@sadeczanin.info, źródło i wizualizacja: MOSiR w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu