Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
15/10/2019 - 14:55

Nowy Sącz: batalia o niższe ceny za wodę i ścieki. Ciąg dalszy

Prezydent Ludomir Handzel zwrócił się do dyrektora regionalnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z wnioskiem o wznowienie postępowania administracyjnego w sprawie taryf za wodę i odprowadzenie ścieków. Prezydent uważa, że taryfy obowiązujące od 2018 roku jeszcze raz powinny być dogłębnie przeanalizowane. Dzisiaj gospodarz miasta, na krótkim briefingu prasowym przedstawił pomysł, jak można byłoby te taryfy obniżyć.

Przypomnijmy, że obowiązujące taryfy za dostawę wody i odprowadzanie ścieków zostały zaproponowane przez spółkę Sądeckie Wodociągi.

Decyzja o wznowieniu postępowania administracyjnego w sprawie zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gmin: Nowy Sącz, Stary Sącz, Nawojowa, Kamionka Wielka, Korzenna, Chełmiec, Grybów i Łącko została podjęta 14 października br.

- Wystąpiłem w tej sprawie do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, bo uważam, że taryfy za wodę i odprowadzenie ścieków są w Nowym Sączu zbyt wysokie – mówił podczas briefingu prasowego Ludomir Handzel.  Przyznał też, że jest to kolejny krok władz miasta zmierzający do obniżenia taryfy ustalonej przez spółkę Sądeckie Wodociągi.

Prezydent Handzel złożył wspólnikom spółki, a pomnijmy są nimi gminy: Nowy Sącz, Nawojowa, Kamionka Wielka, Stary Sącz oraz Korzenna propozycję zawiązania tzw. kapitału rezerwowego pochodzącego z kapitału zapasowego Sądeckich Wodociągów.

Jest to, jak zapewnił gospodarz miasta optymalne narzędzie dla zarządu spółki, dzięki któremu można byłoby obniżyć ceny wody – uważa prezydent.

Zarząd spółki i pozostali wspólnicy zastanawiają się obecnie nad wspomnianą propozycją. Prezydent Handzel ma nadzieję, że zostanie ona wzięta pod uwagę.

- Mam nadzieję, że to rozwiązanie zostanie zaakceptowane, kiedy Walne Zgromadzenie Wspólników wróci do pracy po przerwie - mówi prezydent.

Kolejne spotkanie udziałowców ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

To jeszcze nie koniec batalii o wodę i ścieki. Trwa właśnie sesja rady miasta Nowego Sącza. Dzisiaj radni będą debatowali nad uchyleniem przyjętej 2 sierpnia br. uchwały o likwidacji dopłat miasta do taryfy za dostawę wody i odprowadzanie ścieków komunalnych. Jak zadecydują? Zobaczymy.

Co na to prezydent miasta?

- Kolejna sesja i znowu powrót tematu politycznego odgrzewanego przez niektórych radnych - uważa Ludomir Handzel.

Jest też zdania, że działania tych wspomnianych radnych mają charakter bezprawny.

- Podjęcie takiej uchwały jest niezgodne z prawem. To działania pozorne mające na celu utrudnienia pracy prezydentowi – stwierdza.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020