Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
22/02/2012 - 11:46

Nowy komisariat w Starym Sączu. Przeprowadzka w tym roku?

Władze Starego Sącza przekażą 300 tys. zł na dokończenie remontu pomieszczeń dla policji. Przeprowadzka do nowej siedziby planowana jest jeszcze w tym roku.

O przekazaniu środków dla Komendy Wojewódzkiej Policji, z przeznaczeniem na uruchomienie nowego komisariatu w Starym Sączu, zdecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 20 lutego.

- Po wielu staraniach, w zeszłym roku, doprowadziliśmy do wizyty w Starym Sączu osób odpowiedzialnych za tę inwestycję. Dzięki temu udało się umieścić ją w planie inwestycyjnym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Uzyskałem zapewnienie, że przy funduszu wsparcia samorządu, znajdą się środki na zagospodarowanie nowego komisariatu policji - tłumaczył podczas sesji komendant miejski policji insp. Henryk Koział.

Budynek, w którym będą pracować starosądeccy policjanci, w 2005 roku kupiło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Wcześniej była to własność Spółdzielni Kółek Rolniczych i Usług. Cztery lata później został natomiast przekazany policji. Obiekt nie jest jeszcze wykończony, trzeba  wykonać wiele prac związanych z jego wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu.

Inspektor Henryk Koział ma nadzieję, że nowa siedziba Komisariatu Policji przy ul. Źródlanej w Starym Sączu będzie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Na dokończenie prac budowlanych i wyposażenie nowego komisariatu potrzeba około trzech milionów złotych. Władze Starego Sącza przekażą na ten cel 300 tysięcy złotych. Wkrótce między stronami zostanie podpisane porozumienie o wsparciu finansowym tej inwestycji.

- Wszystko jest na dobrej drodze, by dokończyć modernizację obiektu i wyposażony przekazać policjantom – powiedział naszemu portalowi insp. Henryk Koział, komendant miejski policji w Nowym Sączu. –  Jest przygotowana dokumentacja projektowa i pozwolenie na budowę. W dokończenie inwestycji zaangażowani są poseł Marian Cycoń i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. W drugiej połowie marca chcielibyśmy już ogłosić przetarg na dokończenie budowy komisariatu, a być może w kwietniu można byłoby ruszyć z budową.

Obecnie w komisariacie w Starym Sączu przy ul. 11 Listopada pracuje ponad trzydziestu policjantów. Jednostka obejmuje swoim zasięgiem trzy gminy: Łącko, Stary Sącz oraz Podegrodzie. Komendantem komisariatu od grudnia ubiegłego roku jest kom. Krzysztof Pawlak.

(MIGA, KB)

fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)