Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
06/05/2013 - 13:19

Nowy i Stary Sącz: Kwesta „Pola Nadziei” podliczona

Ponad 17,5 tysiąca złotych, 20 dolarów i 11 euro zebrano podczas tegorocznej akcji „Pola Nadziei”, którą wczoraj (5 maja) w Nowym i Starym Sączu zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.
Przez całą niedzielę prawie stu wolontariuszy zbierało pieniądze, by wesprzeć działalność Hospicjum Stacjonarnego w Nowym Sączu.
- Środki, jakie udało się pozyskać zostaną przeznaczone na pomoc chorym – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor hospicjum. – W swoim imieniu, zarządu towarzystwa i chorych, przebywających w hospicjum: dziękuję wszystkim darczyńcom za ich ofiarność.
Sądeczanie, jak zawsze podczas tej akcji otworzyli swoje serca i portfele. Do puszek kwestarzy wrzucono ponad 17,5 tysiąca złotych, 20 dolarów i 11 euro. Wolontariuszami byli młodzi ludzie ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”, harcerze z I NDW „Czarna Jedynka” im. Stefana Czarnieckiego w Nowym Sączu oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Wspierali ich członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”. Za każdy datek wrzucony do puszki wolontariusze obdarowywali ludzi dobrego serca żółtym żonkilem - symbolem wiosny i nadziei w walce z chorobą nowotworową.
- Podchodziły do nas osoby, które wrzucając do puszki datek mówiły, że włączają się do tej akcji, bo ktoś z ich rodziny, znajoma, znajomy przebywali w hospicjum – dodaje Kaczwiński.
Wczoraj wolontariusze rozdali 12 tysięcy żonkili.
O akcji czytaj: Kwesta na rzecz hospicjum. Żonkil nadzieją dla chorych
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)