Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
03/07/2018 - 11:20

Nowy dworzec MPK przy ul. Kolejowej pnie się w górę [ZDJĘCIA]

Budowa nowego dworca MPK przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu postępuje. Pracownicy sądeckiej firmy, która wznosi dworzec, zaczęli stawiać już drugą kondygnację.

Nowy budynek dworca autobusowego będzie duży, nowoczesny i przestronny. Jego integralną częścią będą zadaszone, przeszklone perony z dostosowaną do potrzeb pasażera infrastrukturą.

- Prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem - mówi Andrzej Górski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. – To nas bardzo cieszy. Gotowa jest pierwsza kondygnacja dworca (stan surowy), a teraz ruszyła budowa drugiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu wykonało też już przyłącze instalacji cieplnej do nowego budynku dworca.

Budowa nowoczesnego dworca jest prowadzona od kilku miesięcy.

Na parterze znajdą się m.in. Punkt Obsługi Klienta, automaty do sprzedaży biletów, toalety i poczekalnia dla pasażerów. Na pierwszym piętrze wygospodarowano miejsce na pomieszczenie techniczne, pokój monitoringu, poczekalnię dla kierowców i salę obsługi pasażerów. Budynek będzie oczywiście przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowy dworzec pochłonie prawie 11 mln złotych. Wykonawca inwestycji – sądecka firma Erbet na jej realizację ma osiemnaście miesięcy.

[email protected], fot. IM., projekt firma MERiTUM PROJEKT z Katowic – arch. MPK.

Mury dworca pną się do góry
Mury dworca pną się do góry


Dziękujemy za przesłanie błędu