Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
30/08/2020 - 07:05

Nowy chodnik w Tabaszowej. Niby nieduża inwestycja, a cieszy

Współpraca gminy Łososina Dolna z powiatem nowosądeckim sprawia, że nasz region zmienia się na lepsze. Kilka dni temu zrealizowano kolejną inwestycję drogową, dzięki której mieszkańcom Tabaszowej będzie żyło się lepiej.

Niedawno zakończyła się budowa chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Tabaszowa. Prawie 400 metrów nowej nawierzchni sprawia, że mieszkańcy będą mogli poruszać się tą trasą bezpiecznie i komfortowo.

Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana, potrzebne było ponad 400 tysięcy złotych. Nowy chodnik został sfinansowany w połowie przez gminę. Pozostałą część przekazało starostwo. – Bardzo się cieszę, że wspólnie z powiatem nowosądeckim sfinansowaliśmy budowę chodnika w Tabaszowej – czytamy komentarz wójta Andrzeja Romanka na stronie urzędu gminy.

Czytaj też: Łososina Dolna: kolejna droga doczekała się nowej nawierzchni. Będą utrudnienia

– Ta inwestycja była od lat oczekiwana przez mieszkańców. Wszystko po to, aby można się było w tym miejscu bezpiecznie i wygodnie poruszać – wyjaśnił wójt, który podziękował staroście, zarządowi oraz radnym powiatowym za wspólną inwestycję. – Wiem, że potrzeb jest dużo, ale ważne, że samorząd powiatowy dostrzega również potrzeby naszej gminy i jej mieszkańców. Liczę na tak wymierne efekty naszej bardzo dobrej współpracy w kolejnych latach – podsumował Andrzej Romanek.

[email protected], fot. UG Łososina DolnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)