Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
23/10/2019 - 15:40

Nowosądeckie Forum Młodzieży przystępuje do działania

Powstało Nowosądeckie Forum Młodzieży, które na razie ma pełnić rolę doradczą i opiniotwórczą, ale w przyszłości przekształcić się w Młodzieżową Radę Miasta.

W skład wchodzą uczniowie nowosądeckich szkół, w wieku od 15 do 21 lat, którzy są aktywni społecznie, chcą działać na rzecz idei samorządowych, a także mieć wpływ na to co dzieje się w mieście. Jak zapewniają władze miasta, głos młodzieży również jest dla nich istotny.

- Wszystkie osoby, które zgłosiły się do projektu są aktywne społecznie. Działają w równych projektach obywatelskich swoich szkół, należą do stowarzyszeń czy fundacji, a także zajmują się wolontariatem. Tym najważniejszym co nas łączy, jest chęć działania dla dobra naszego miasta i inicjowanie nowych pomysłów czy przedsięwzięć – powiedział Jakub Kruczek z Nowosądeckiego Forum Młodzieży.

Docelowo na bazie działalności tej nowej frakcji ma powstać Młodzieżowa Rada Miasta, jednak to wymaga jeszcze przygotowań formalnych. - Aby nie tracić czasu i móc już przystąpić do pewnych działań, powstało Nowosądeckie Forum Młodzieży. Szkoda bezczynnie czekać na dopełnienie się procedur. Teraz możemy przystępować do naszej pracy – argumentował Jakub Kruczek.

W skład Nowosądeckiego Forum Młodzieży wchodzą: Jakub Belski, Anna Filipów, Klara Grewenda, Jakub Kościółek, Jakub Kruczek, Jakub Machowski, Gabriela Marszałek, Grzegorz Ormiański, Paulina Stafińska oraz Katarzyna Śmigowska.

(MŚ) Fot. UM NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)