Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
14/05/2020 - 10:00

Nowoczesny plac zabaw i siłownia plenerowa w Koniuszowej już prawie gotowe!

Zasadnicze prace związane z budową placu zabaw dla dzieci oraz zewnętrznej, plenerowej siłowni w Koniuszowej dobiegają końca. Planowany termin zakończenia najcięższych robót to koniec maja. Jak twierdzi wójt gminy Leszek Skowron, jak tylko minie epidemia, niewykorzystany plac w centrum sołectwa zacznie służyć mieszkańcom.

Obiekt rekreacyjny znajduje się przy głównej drodze prowadzącej przez Koniuszową. Nieopodal szkoły podstawowej zorganizowano plac zabaw dla najmłodszych, którzy mogą korzystać ze zjeżdżalni, drążków, drabinek, a nawet mini ścianki wspinaczkowej!

W tym czasie ich rodzice mogą skorzystać z siłowni plenerowej i poćwiczyć. Dzięki specjalnym maszynom będą mogli zrobić trening mięśni brzucha, pleców, kończyn dolnych i górnych. Co ciekawe, wśród urządzeń jest też rower, który można wykorzystać jako ładowarkę do telefonu. Im szybciej jedziesz – tym krótszy czas ładowania baterii. Tuż obok siłowni zlokalizowane jest boisko do piłki plażowej. Wystarczy kilku znajomych i piękna pogoda, żeby spędzić w Koniuszowej wspaniałe popołudnie.

Czytaj też: Targowisko w Korzennej: po produkty przyjeżdżają tu nawet z Tarnowa!

Obecnie trwają ostatnie prace związane z montażem maszyn do ćwiczeń. Równolegle układana jest nawierzchnia przy placu zabaw. Pozostało przygotowanie boiska, zorganizowanie ciągów komunikacyjnych na terenie obiektu oraz drobne prace wykończeniowe. Cały plac wybudowano z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pojawiły się barierki i ogrodzenie. Z tego względu rodzice nie muszą obawiać się o bawiące się dzieci.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna

Nowoczesny plac zabaw i siłownia plenerowa w Koniuszowej już prawie gotowe!
Zdjęcia - UG Korzenna


Dziękujemy za przesłanie błędu