Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
06/01/2021 - 17:10

Nowe sale sportowe w Łęce i Miłkowej nie tylko dla uczniów i nauczycieli

Za półtora roku warunki nauczania w Szkole Podstawowej w Łęce ulegną diametralnej zmianie. Podobnie jest w przypadku sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Miłkowej, na którą niedawno ogłoszono przetarg. Na jakim etapie są obydwie inwestycje?

W Szkole Podstawowej w Miłkowej ma powstać sala gimnastyczna, która będzie połączona z budynkiem przewiązką. Nie zabraknie zaplecza sanitarnego, szatni i innych niezbędnych pomieszczeń, które ułatwią prowadzenie lekcji wychowania fizycznego. Z informacji opublikowanych na stronie urzędu gminy wynika, że na opracowanie dokumentacji wraz ze szczegółowym kosztorysem oraz uzyskanie pozwolenia na budowę zwycięzca przetargu będzie miał tylko 12 tygodni od dnia podpisania umowy.

W przypadku Szkoły Podstawowej w Łęce kilka dni temu udało się podpisać umowę na jej wykonanie. O budowę sali gimnastycznej w tej niewielkiej miejscowości walczyły firmy z całego kraju. Oprócz głównej inwestycji pojawi się też kilka mniejszych sal do ćwiczeń i zaplecze sanitarno-socjalne. Projekt uwidacznia zaprojektowane na parterze szatnie, siłownie, pomieszczenia dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz gabinet pielęgniarki. Strych ma być przeznaczony na komórki gospodarcze i konserwatorskie.

Czytaj też: Umowa na budowę basenu w Korzennej podpisana. Do wody wskoczymy za rok

Dotychczas uczniowie mieli zajęcia sportowe w salach daleko odbiegających od przyjętych standardów. Na nową salę gimnastyczną czekają chyba wszyscy. Rozbudowa szkół i nowe hale to spełnienie marzeń wielu mieszkańców i nauczycieli, którzy od lat zabiegali o poprawę warunków nauczania i prowadzenia zajęć sportowych. ([email protected], fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu