Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
01/09/2018 - 13:55

Nowe rondo pod zamkiem otwarte. Autobusy wrócą tu w poniedziałek

Kierowcy już mogą przejechać przez nowe rondo pod zamkiem w Nowym Sączu. W poniedziałek zostanie na rondzie wznowiona komunikacja miejska.

Kilka tygodni temu stare skrzyżowanie pod zamkiem zostało zamknięte i rozebrane przez wykonawcę budującego nowy most heleński. Wtedy też autobusy komunikacji miejskiej, które jeździły między innymi przez ulicę Tarnowską, Paderewskiego, czy kierujące się na stary most heleński w stronę Podegrodzia zostały w wakacje przekierowane, w związku z prowadzonymi w tym rejonie miasta robotami, na trasy objazdowe.

Zobacz także: Nowy Sącz: Jak będą jeździły autobusy komunikacji miejskiej po wakacjach?

Spowodowało to, niestety spore utrudnienia nie tylko dla samego przewoźnika, ale przede wszystkim dla pasażerów. Narzekali oni, że w związku z objazdami czas dojazdów na wyznaczone, w tym tymczasowe przystanki się wydłużył i to znacznie. Niektóre kursyw w ciągu dnia MPK musiało zawiesić, bo autobusy, z powodu korków nie mogły dojechać na czas na przystanek.

Stare skrzyżowanie pod zamkiem zastąpiło nowe rondo. Jest na nim wylany asfalt, choć ostatnią warstwę ścieralną wykonawca położy, kiedy zostanie przygotowany dojazd do nowego mostu heleńskiego. Do wykończenia jest cała infrastruktura wokół ronda

Zobacz także: Nareszcie jest! Masz zintegrowany bilet - jeździsz pociągami i autobusami MPK

Kierowcy od sobotniego popołudnia mogą już przejeżdżać po nowym rondzie pod zamkiem. Gżeś Mirek prowadził z tego wydarzenia relację live. W poniedziałek przywrócona zostanie również komunikacja miejskich autobusów.

- Od poniedziałku autobusy MPK będą kursowały już przez rondo - mówi Sławomir Rybarski, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. - Mówimy o autobusach linii 7 i 23. Tych najpopularniejszych. Będą jeździły tak, jak dawniej, kiedy istniało jeszcze stare skrzyżowanie. Nowe rondo będą pokonywały też autobusy kursujące na liniach nr: 5, 31 i 42.

[email protected], fot. arch.  Sadeczanin.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020