Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
14/09/2023 - 11:35

Nowa szkoła powstaje w szybkim tempie! Niebawem pojawią się tutaj uczniowie [ZDJĘCIA]

Prace trwają, budowa postępuje, a efekty są coraz bardziej zauważalne. Nowa szkoła w Gródku w gminie Grybów nabiera kształtów. Wmurowany już został kamień węgielny. Wszystko powinno być gotowe jeszcze w tym roku!

Budowa szkoły w gminie Grybów

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W czasie wakacji wiele szkół przeszło modernizację. W gminie Grybów taką sytuację mieliśmy chociażby w Stróżach, gdzie remont odbywał się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Nie jest to jedyna inwestycja oświatowa na tym terenie.

Trwa również budowa Szkoły Podstawowe im. Armii Krajowej w Gródku. Przypomnijmy, że do symbolicznego wbicia pierwszej łopaty doszło pod koniec kwietnia. Koszty są wyceniane na około 15 mln złotych, a dofinansowanie pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wmurowanie kamienia węgielnego w Gródku

Prace postępują w szybkim tempie. Niedawno wmurowany został akt erekcyjny (podpisany przez wójta Jacka Migacza i dyrektor szkoły - Małgorzatę Fydę-Wiśniowską) oraz kamień węgielny. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści i samorządowcy. 

Według zapowiedzi, planowanym terminem zakończenia prac jest czwarty kwartał 2023 roku. Dodajmy, że w gminie Grybów, oprócz szkoły w Stróżach, zmodernizowane zostały wcześniej również szkoły w Cieniawie i Krużlowej Wyżnej oraz rozbudowane w Polnej i Binczarowej. ([email protected], fot.: UG Grybów)

Budowa szkoły w Gródku
Nowa szkoła w Gródku w gminie Grybów nabiera kształtów. Wmurowany już został kamień węgielny.


Dziękujemy za przesłanie błędu