Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
18/09/2022 - 15:40

Nowa siedziba Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Nowym Sączu w finale prestiżowego konkursu. Można głosować

Nowa siedziba Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. al. Wolności 83 w Nowym Sączu robi wrażenie. To wspaniały nowoczesny budynek, który za dosłownie kilkanaście dni zapełni się studentami oraz wykładowcami. Obiekt ten znalazł się w finale prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Można głosować na ten obiekt.

Czytaj także: Park na terenie szpitala nie zachęcał, by w nim przebywać. Teraz go nie poznacie [ZDJĘCIA]

Nowy budynek Instytutu Ekonomicznego jeszcze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zakwalifikował się do finału tego ogólnopolskiego konkursu. Jest to 26. jego edycja.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku organizowany jest od 1996 roku. Konkurs ten, jak można przeczytać na konkursowej stronie jest inicjatywą wytyczającą nowe trendy w budownictwie, promującą najlepsze modernizacje i budowy. W konkursie nagradzani są inwestorzy, projektanci i wykonawcy za konkretną realizację, jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów.

Cel konkursu

Celem tego konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów, ukończonych do I kwartału 2022 r., wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych obiektów i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych, efektownych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego.

Czytaj także: Ten okaz znajduje się na czerwonej liście gatunków wymierających. Co to jest? [ZDJĘCIA]

Do konkursu można zgłaszać nowe obiekty i te, które zostały zmodernizowane. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Kategorii jest kilkanaście. Instytut Ekonomiczny PWSZ w Nowym Sączu został zgłoszony w kategorii obiekty szkolnictwa.  Nowa siedziba instytutu znalazła się w finale konkursu.

Jak można głosować?

Można głosować na ten nowoczesny obiekt – TUTAJ

Najważniejsze zasady:

  • Można oddać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail na obiekt w województwie
  • Po podaniu adresu e-mail, imienia i nazwiska na adres e-mail przyjdzie link do potwierdzenia głosu
  • Głosy aktualizują się co godzinę

Przypomnijmy, że budowa Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Nowym Sączu ruszyła w listopadzie 2020 roku i kilka miesięcy temu została ukończona. Budynek robi ogromne wrażenie. Ma bardzo nowoczesną bryłę i mnóstwo przeszkleń. Zostały w nim zamontowane duże okna, pięknie prezentują się również sale.

Budynek Instytutu Ekonomicznego został uroczyście otwarty w czerwcu br. Na otwarciu obecny był Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Podczas swojej wizyty potwierdził on, że sądecka uczelnia od października br. będzie Akademią Nauk Stosowanych.

Kto budował, kto projektował?

Warto przypomnieć, że inwestorem tego budynku była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, wykonawcą – firma Ersbet z Nowego Sącza. Projekt przygotowało Dresler Studio Architektura i Urbanistyka Sp z o.o.k. Kraków.

[email protected], fot. MP, źródło: www. modernizacjaroku.org.plBudynek z czterema kondygnacjami nadziemnymi i jedna kondygnacja podziemna. W części podziemnej zlokalizowano garaż i pomieszczenia techniczne, archiwa. Wjazd do garażu

Nowy budynek Instytutu Ekonomicznego PWSZ w finale prestiżowego konkursu
Ogólnopolski Otwarty Konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku organizowany jest od 1996 roku. Konkurs ten, jak można przeczytać na konkursowej stronie jest inicjatywą wytyczającą nowe trendy w budownictwie,


Dziękujemy za przesłanie błędu