Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
12/11/2014 - 19:32

Nowa karetka pogotowia dla podstacji w Krynicy-Zdroju

Dzisiaj (12 listopada) oficjalnie przekazano do użytku nowoczesną karetkę do transportu specjalistycznego, która będzie stacjonowała w podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Krynicy-Zdroju. Ambulans marki Volkswagen kosztował 220 tys. złotych. Jego zakup sfinansowało Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i gmina Krynica-Zdrój.
Nowa karetka służy już pacjentom. To już dziesiąty pojazd ratowniczy zakupiony na potrzeby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, w ciągu ostatnich czterech lat.

- Cieszymy się, że do naszego taboru dołączyła kolejna nowoczesna karetka – powiedział Józef Zygmunt, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. – Dodatkowe usługi, jakie świadczymy, a także dodatkowe podstacje, jakie w tym roku zostały uruchomione na Sądecczyźnie wymuszają na nas, abyśmy mieli zabezpieczoną odpowiednią liczbę karetek o najwyższym standardzie. Tylko wtedy można skutecznie nieść pomoc pacjentom.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe dysponuje obecnie dwudziestoma ambulansami. Dwanaście z nich jeździ w Państwowym Systemie Ratownictwa Medycznego.

Rzecznik Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Olejnik nie krył również zadowolenia, że ta instytucja wzbogaciła się o kolejne nowoczesne auto.

- To bardzo dobra informacja przede wszystkim dla pacjentów, ale także dla ratowników – zaznacza Olejnik. – Jeździmy do różnych przypadków. Dla ratowników najważniejsze jest to, aby szybko dotrzeć do chorego potrzebującego pomocy. Nowe ambulanse – to lepsze, nowocześniejsze wyposażenie, to także wygodniejsza praca dla załóg ratowniczych, które w nich jeżdżą.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, ze względu na specyfikę terenu, posiada większość karetek z napędem na cztery koła. Doskonale zdają one egzamin w trudnym, górzystym regionie Sądecczyzny i nie tylko.
Przekazana nowa karetka będzie stacjonowała w podstacji w Krynicy-Zdroju. Jest to identyczny samochód jak te, które pogotowie zakupiło w ostatnim czasie. Ambulans jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
Kosztował 220 tysięcy złotych. Pieniądze wyłożyły Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu (50 tys. złotych) i gmina Krynica-Zdrój (10 tys. złotych).

Z zakupu kolejnej karetki cieszył się też Mieczysław Kiełbasa, wicestarosta nowosądecki.

- Sądeckie Pogotowie Ratunkowe rozwija się dynamicznie i z tego należy się cieszyć
– powiedział wicestarosta. – Na terenie powiatu funkcjonuje obecnie osiem podstacji, czyli statystycznie rzecz ujmując na każde dwie gminy przypada średnio jedna podstacja. Można zatem bardzo szybko dojechać do potrzebujących i udzielić niezbędnej pomocy. Przekazywana właśnie karetka jest trzecią zakupioną w tym roku dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, a w najbliższym czasie do istniejącego taboru dołączy kolejna. Mam nadzieję, że nasze pogotowie będzie się rozwijać tak prężnie, jak do tej pory.

(MIGA)
Fot. (MIGA)
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)