Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
28/08/2014 - 09:51

Nominacje dla nauczycieli z powiatu sądeckiego

Dziesięciu nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki odebrało z rąk starosty Jana Golonki mianowania na wyższy stopień zawodowy. Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych odbyło się wczoraj (27 sierpnia 2014 r.) w Centrum OPOKA w Starym Sączu. - Gratuluję Państwu uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego – powiedział starosta Jan Golonka. – Życzę dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Nauczycielami mianowanymi, po złożeniu uroczystego ślubowania, zostali: Justyna Sowińska -nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Ewelina Liber nauczyciel pedagog szkolny w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Ewa Kapłon – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Anna Długosz – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie, Agata Przystaś – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, Justyna Mół - nauczyciel praktycznej nauki zawodu w zakresie gastronomii w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Paweł Krok - nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Zofia Ziomek - nauczyciel praktycznej nauki zawodu w zakresie gastronomii w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Karolina Puścizna - nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Tomasz Owsianka – nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Zawodowych im. Św. Kingi w Podegrodziu.

Złotym Jabłkiem Sądeckim starosta uhonorował Mirosławę Hadałę – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, która w tym roku przeszła na emeryturę. Odznaczenie zostało przyznane w podziękowaniu za wieloletnią pracę, trud wkładany w rozwój placówki, a także zaangażowanie w wychowanie młodzieży.

- Dziękuję za wszystkie te lata ciężkiej pracy i życzę, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, by nadal otaczała życzliwość ludzi – podkreślił starosta.

Na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie z dniem 1 sierpnia 2014 r. powołana została Izabela Łabuś.

Podczas spotkania dwóch dyrektorów odebrało z rąk starosty nominacje dyrektorskie na kolejną, pięcioletnią kadencję. Byli to: dr Kazimierz Solarz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. A. Grottgera w Grybowie oraz Lucyna Dybiec - dyrektor Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu.
W spotkaniu udział wzięli także Zbigniew Czepelak - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz wicedyrektor - Maria Jabłońska odpowiadająca m.in. za przeprowadzanie egzaminów na wyższy stopień zawodowy nauczycieli.

Oprac. (Rob)
Fot. Starostwo Powiatowe

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

 
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu