Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
05/09/2019 - 20:50

Noga z gazu w Piwnicznej-Zdroju! Festiwal Biegowy wkracza w sobotę

Trasy X. Tauron Festiwalu Biegowego przebiegają również przez tereny gminy Piwnicznej-Zdrój. Już 7 września kierowcy powinni zdjąć z nogę z gazu – tędy biegacze pobiegną na dystansach 117, 100 i 64 kilometry. Jak to wygląda w szczegółach?

Zobacz też: Turniej brydżowy – Festiwal Biegowy zaprasza do Krynicy-Zdroju

Od godz. 06.45 do ok. 15.00 zawodnicy biegów na 117, 100 , 80, 64 kilometry będą wbiegali w ulicę Szczawnicką przy skrzyżowaniu z ul. Daszyńskiego. Ruchem drogowym będzie tam kierowała Straż Graniczna lub Policja. Dalej trasa jest wytyczona prawą stroną ul. Daszyńskiego do skrzyżowania z ul. Krynicką – DK nr 87. Tam też ruchem będą kierować mundurowi będzie – ruch będzie obustronnie zatrzymywany na kilka, kilkadziesiąt sekund. Następnie zawodnicy pobiegną ul. Kazimierza Wielkiego do mostu na Popradzie i będą przebiegać przez ul. Tadeusza Kościuszki w ul. Leśną – i tu ruch drogowy będzie obustronnie zamykany przez Straż Graniczną lub Policję na kilka-kilkadziesiąt sekund na czas przebiegu.

Zobacz też: Tysiąc biegaczy opanuje Rytro! Będą utrudnienia w ruchu. Kiedy i gdzie?

Tego samego dnia, czyli 7 września biegacze pojawią się w Łomnicy Zdroju. Od godz. 11.30 do 11.50 z MNISKA n/Popradem na SŁOWACJI  odbędzie się START  biegu na 34 kilometry  „VISEG RUN” – przez Łomnicę Zdrój do METY w Krynicy. Około 1300 osób przemieszczać się będzie przez most na Popradzie. Rondo i wjazd na most graniczny w Łomnicy Zdroju oraz na drodze powiatowej PIWNICZNA: UL. ZAGRODY - ŁOMNICA (nr 1519) przy szkole w Łomnicy Zdroju zamykać będzie Policja.

Ale na tym nie koniec. Biegacze poruszać się będą też po drogach gminnych we wspomnianej już Łomnicy i Wierchomli Małej oraz Wielkiej. W tym wypadku organizatorzy biegów proszą wszystkich kierowców o szczególną ostrożność w godzinach od 7.30 do 16.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu