Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
11/12/2019 - 13:20

Noga z gazu. Sądeckie Wodociągi pracują na skrzyżowaniu

Skrzyżowanie Piłsudskiego z 1 Brygady opanowały Sądeckie Wodociągi – trwa modernizacja sieci kanalizacyjnej co powoduje utrudnienia w ruchu.

Noga z gazu. Sądeckie Wodociągi separują ścieki na skrzyżowaniu

Kilka tygodni temu Sądeckie Wodociągi rozkopały rondo u zbiegu Alei Piłsudskiego i 1 Brygady. Teraz plac budowy przeniósł się na wysepkę rozdzielającą przeciwne pasy ruchu na drugiej z ulic.

Zobacz też: Cichcem przebudowują najbardziej niebezpieczne „rondo” w Nowym Sączu?

Po obu stronach wyłączono z ruchu odcinki jezdni tuż przy wjeździe na skrzyżowanie i pracuje tu bardzo dużo maszyn budowlanych. Kierowcy tym samym muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu i zachować szczególną ostrożność. Uważać też powinni piesi i rowerzyści korzystający tu z przejść dla nich wytyczonych - maszyny budowlane ograniczają widoczność.

Przy okazji słów kilka o samej inwestycji. Jest tu instalowany separator, który pozwoli oddzielić od ścieków komunalnych deszczówkę spływającą z pobliskich marketów. Wody opadowe zamiast trafiać ze ściekami do oczyszczalni, odprowadzane będą bezpośrednio do Kamienicy a tym samym nie będą niepotrzebnie obciążać całego systemu. Prace kosztować będą 1,5 mln złotych a wykonawca musi je zakończyć do końca tego roku.

ES [email protected] Fot.: ES

Noga z gazu. Skrzyżowanie Piłsudskiego z 1 Brygady opanowały Sądeckie Wodociągi
Skrzyżowanie Piłsudskiego z 1 Brygady opanowały Sądeckie Wodociągi – trwa tu wymiana części instalacji burzowej co powoduje utrudnienia w ruchu. Inwestycja ma być gotowa do końca tego roku. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)